Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Prowadzenie i rozwój innowacyjnych projektów naukowych, utworzenie wspólnych programów kształcenia, organizacja praktyk zawodowych czy też realizacja rozpraw doktorskich i prac dyplomowych to tylko część obszarów, które obejmuje porozumienie między Politechniką Wrocławską a koncernem Volvo Polska.
 
W środę, 10 lipca 2019 r., umowę o współpracy podpisali przedstawiciele uczelni oraz szwedzkiego koncernu.
 
pwr volvo_2
 
W spotkaniu, które zorganizowane zostało w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej, uczestniczyli: prof. Cezary Madryas - rektor, prof. Andrzej Kucharski - prorektor ds. informatyzacji i współpracy z gospodarką, Ulf Magnusson - prezes Volvo Polska oraz
Małgorzata Ryniak - pełnomocnik Zarządu Volvo Polska ds. Współpracy z Uczelniami.
 
Przedstawiciele obu stron zgodnie zadeklarowali chęć rozwijania dotychczasowej owocnej współpracy, zarówno w zakresie badań i projektów, jak i kształcenia młodej kadry naukowej. Z porozumienia mogą być zadowoleni studenci Politechniki, którzy od lat uznają Volvo za miejsce, w którym warto pracować.
 
- Współpraca Politechniki Wrocławskiej z firmą Volvo trwa praktycznie od momentu pojawienia się tego koncernu w naszym regionie - mówił prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej. - Prowadzimy wspólnie badania w zakresie produkowania nowoczesnych autobusów, jak i konstrukcji maszyn budowlanych. Studenci Politechniki Wrocławskiej cenią możliwość odbycia praktyk i staży w Volvo, a z przeprowadzonych ankiet wynika, że firma znajduje się w ścisłej czołówce miejsc, w których chcą pracować po zakończeniu nauki. Te działania pokazują, że jesteśmy dla siebie dobrymi partnerami i udanym przykładem łączenia nauki z biznesem. Liczę, że dzisiejsza umowa spowoduje nie tylko umocnienie dotychczasowej współpracy, ale też pozwoli na otwarcie kolejnych obszarów działań, jak np. stworzenie dedykowanych programów kształcenia -.
 
Zakres umowy pozwoli stronom, dzięki wykorzystaniu doświadczeń, wiedzy pracowników oraz potencjału, zarówno Politechniki Wrocławskiej jak i firmy Volvo, na realizację różnorodnych projektów otwierających perspektywy rozwoju i podnoszenia konkurencyjności.
 
- Volvo Polska jest obecne we Wrocławiu od 25 lat. Od momentu rozpoczęcia naszej działalności w mieście, stawialiśmy na budowanie trwałych relacji z Politechniką Wrocławską, współdziałając m.in. przy rozwoju programów dydaktycznych, w tym praktyk i staży studenckich, realizując prace dyplomowe, prezentując nasze osiągnięcia technologiczne na wykładach i seminariach na Uczelni, a także prowadząc współpracę naukową w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii - powiedział Ulf Magnusson, prezes Volvo Polska. - Współpraca z tak ważnym ośrodkiem akademickim, jakim jest Politechnika Wrocławska ma dla naszej firmy wielkie znaczenie. Podpisując dzisiaj umowę podkreślamy stabilny i długofalowy wymiar naszych relacji. Pragniemy kontynuować tę ważną współpracę, włączając się w kształcenie przyszłych kadr inżynierskich i zapewniając im odpowiednie przygotowanie do pracy zawodowej. Jestem przekonany, że wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy Volvo a Politechniką stworzy ciekawe perspektywy rozwoju zarówno dla studentów, kadry naukowej jak i naszej firmy, i będzie procentowała w przyszłości kolejnymi cennymi inicjatywami -.

Volvo Polska to część Grupy Volvo - jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie firma Volvo Polska obejmuje: fabrykę autobusów, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR. Volvo Polska zatrudnia blisko 4 tysiące pracowników i jest wiodącym pracodawcą w mieście i w regionie, utytułowanym wyróżnieniami dla najlepszego pracodawcy. W 2019 roku po raz dziesiąty otrzymała tytuł Top Employer przyznawany pracodawcom, którzy w procesie certyfikacji wykażą, że spełniają najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Firma Volvo Polska zajęła też w 2019 roku piąte miejsce wśród dziesięciu najbardziej atrakcyjnych pracodawców w badaniu Randstad.
 
Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy. W 2010 roku we wrocławskiej fabryce rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie Volvo oferuje pełną flotę zelektryfikowanych autobusów. Gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid, elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid oraz model w pełni elektryczny Volvo 7900 Electric. W Europie zelektryfikowane autobusy Volvo stanowią część transportu zbiorowego w wielu miastach, m.in. w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii, Holandii. W Polsce zelektryfikowane autobusy Volvo jeżdżą m.in. w Inowrocławiu, Tarnowskich Górach, Warszawie, Sosnowcu, Jeleniej Górze, Krakowie i Lesznie. Do tej pory Volvo na całym świecie dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
LIBELI Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.