Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Począwszy od 1 września br., każdy chętny pracownik Volkswagen Poznań ma możliwość samodzielnego przetestowania się dwa razy w tygodniu w kierunku obecności w organizmie wirusa SARS-CoV-2 .

To kolejna akcja spółki mająca na celu pomoc zatrudnionym w wykryciu ewentualnego zachorowania oraz stworzenie na terenie firmy jak najbardziej bezpiecznych pod względem sanitarnym warunków pracy. Przeprowadzenie testów jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne.

Od samego początku pandemii Volkswagen Poznań dokłada wszelkich starań by zapobiegać i ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. - Bezpieczeństwo naszych pracowników ma dla nas absolutny priorytet, dlatego rozszerzamy ofertę bezpłatnych badań o testy antygenowe do samodzielnego wykonywania. To rozwiązanie połączone z dalszą promocją szczepień ma przygotować naszych pracowników na kolejną falę pandemii - mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań. - Już wcześniej wszyscy pracownicy naszej spółki mieli oczywiście możliwość regularnego testowania się na obecność koronawirusa, jednak dotychczas testy te były prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Teraz pracownicy mają jeszcze łatwiejszy dostęp do testów mogą przeprowadzić je we własnym domu, co z pewnością wpłynie na jeszcze większą regularność ich wykonywania.

Samodzielne wykonywanie testów na obecność Covid-19 w Volkswagen Poznań jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Ponadto nadal istnieje możliwość wykonania bezpłatnych testów RT PCR w specjalnych punktach na zakładowych parkingach.

Warto również wspomnieć, że działania profilaktyczne oraz edukacyjne spółki Volkswagen Poznań w kierunku zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 przynoszą dobre efekty. Jak dotąd przeciw koronawirusowi zaszczepiło się już ponad 60% pracowników firmy.

Spółka od początku trwania pandemii konsekwentnie realizuje plan działań prewencyjnych związanych z Covid-19 i tak m.in. od ponad półtora roku utrzymywany jest wysoki reżim sanitarny, a stanowiska pracy zostały tak zorganizowane by minimalizować ryzyko zarażenia; pracownicy, których zakres obowiązków na to pozwala nadal pracują zdalnie; na zakładowych parkingach stanęły punkty Drive Thru, w których każdy z pracowników może bezpłatnie wykonać test PCR w kierunku Covid-19; od czerwca pracownicy spółki mogą korzystać z programu szczepień w zakładzie pracy, także w związku ze szczepieniem pracownicy mogą skorzystać z dodatkowego dnia wolnego z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PW TYREX Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
QSense Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.