Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Przemysł motoryzacyjny w Polsce bardzo mocno odczuł w pierwszym półroczu pandemię koronawirusa.

Lockdown w Europie odbił się bardzo negatywnie na sprzedaży, poziomie zatrudnienia oraz wartości eksportu. W trzecim kwartale 2020 r. nastąpiła pewna poprawa a w niektórych aspektach osiągnięte wyniki były wyższe od osiągniętych rok wcześniej.

Produkcja sprzedana
W okresie trzech kwartałów br. produkcja sprzedana w grupie PKD 29 (produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep) wyniosła 98,72 mld złotych. To o 20,4 proc. mniej niż przed rokiem. W ciągu trzeciego kwartału nastąpiła znacząca poprawa. Jeszcze po dwóch kwartałach spadek sprzedaży rok do roku wynosił 30,1 proc., co związane było z ograniczeniem produkcji pojazdów i komponentów w Europie (II połowa marca - I połowa czerwca). - W trzecim kwartale branża motoryzacyjna mocno się ożywiła - mówi Rafał Orłowski, Partner w AutomotiveSuppliers.pl. - W tym okresie produkcja sprzedana była większa od tej przed rokiem o około 5 procent.

W grupie firm produkcyjnych średnich i dużych (powyżej 49 osób) produkcja sprzedana w okresie trzech miesięcy 2020 roku osiągnęła 93,85 mld złotych, o 21,4 proc. mniej niż rok wcześniej. Nadal większość przychodów generują producenci części i akcesoriów (PKD 29.3). Tego typu firmy w analizowanym okresie osiągnęły produkcję sprzedaną na poziomie 54,56 mld złotych (-21 proc.). Sprzedaż dwóch pozostałych grup wyniosła odpowiednio: producenci pojazdów i silników (PKD 29.1) - 35,81 mld złotych (-21,4 proc.), producenci przyczep i naczep (PKD 29.2) - 3,48 mld złotych (-16,3 proc.).

automotivesuppliers pl review 44 Pobierz pełną wersję komunikatu
(produkcja sprzedana, przeciętne zatrudnienie,
eksport)

0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Linde  Material Handling Polska Sp. z o. o.
Craemer GmbH
SAFECHEM Europe GmbH
Mondi Simet Sp. z o.o.
TUV NORD Polska Sp. z o.o.
GREG-PLAST