Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Rok temu, z fabryki Volkswagen Poznań wyjechały pierwsze egzemplarze nowej, piątej już generacji modelu Volkswagena Caddy.

Od tego momentu, w poznańskich zakładach Volkswagena wyprodukowano ponad 75 500 egzemplarzy nowego Caddy w kilku wersjach nadwozia.

Uruchomienie produkcji Caddy 5 w fabryce w Poznaniu wiązało się z imponującą rozbudową tej fabryki i ze znacznymi inwestycjami w unowocześnienie procesów produkcyjnych. Na przestrzeni dwóch lat poprzedzających start produkcji Caddy 5, w poznańskiej fabryce Volkswagena zintegrowano tereny zakładu przebudowując i unowocześniając układ drogowy w jego okolicach. Stanęła nowa hala logistyczna o powierzchni 46.000 m2. O ponad 14.000 m2 rozbudowano też halę spawalni, a w niej zainstalowano 450 nowych robotów produkcyjnych.

- Fabryka Volkswagen Poznań jest jedyną na świecie, w której od 2003 roku produkowane są model Caddy 5. To bardzo ważna pozycja w naszej gamie produktowej, ale również w portfolio sprzedażowym całej marki Volkswagen Samochody Dostawcze - mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań. - Zmiany infrastrukturalne pozwoliły unowocześnić naszą fabrykę, a tym samym produkcję Caddy 5 i wprowadzić ją na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Dzięki tym modernizacjom, poznański zakład jest dziś jednym z najnowocześniejszych w Europie.


Piąta generacja tego bestsellerowego modelu osadzona jest na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji aktualnego modelu Golf. Fakt zbudowania tego samochodu na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie, daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne i wyposażeniowe pojazdu. Innowacyjne systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo i czynią prowadzenie łatwiejszym. Zanim rozpoczęto produkcję Caddy 5, w zakładzie w Poznaniu poczyniono szeroko zakrojone inwestycje w infrastrukturę i automatyzację procesów produkcyjnych.

- Volkswagen Caddy od wielu już lat cieszy się ogromną popularnością zarówno na rynku polskim jak i na całym świecie. Wystarczy wspomnieć, że globalnie sprzedano już ponad trzy miliony egzemplarzy pierwszych czterech generacji Caddy. Tylko w 2020 roku uruchomiono sprzedaż modelu Caddy 5 w 40 krajach na pięciu kontynentach, a w Polsce oddaliśmy do rąk klientów prawie 2000 sztuk nowego Caddy - mówi Magda Piekarczyk-Olszak, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Atrakcyjny design, przemyślana koncepcja oraz najlepsza jakość wykonania tego samochodu, znalazły uznanie wśród fachowców w branży. Caddy 5 zdobył aż osiem nagród przyznawanych najlepszym vanom, a wśród najważniejszych były nagroda Best Vans Award, czy pierwsze miejsce w plebiscycie niemieckiego magazynu AutoBild dla tej kategorii samochodów.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
YETICO S.A.
ABC Colorex Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.