Takoni
Stokvis Tapes
VIA
sse30 czerwca br. w Rekowie Górnym niedaleko Pucka rozpoczęła produkcję najnowocześniejsza i największa fabryka wytwarzająca śmieciarki, i to nie tylko w Polsce ale i w całej Europie.

Inwestorem bezpośrednim fabryki jest firma ZOELLER TECH z Pucka, należąca do grupy firm związanych z niemiecką firmą ZOELLER z Mainz. ZOELLER należy do grupy firm rodziny KIRCHHOFF, obecnej w wielu obszarach działalności gospodarczej w Europie i na całym świecie. Działalność ta koncentruje się zwłaszcza w branży samochodowej w zakresie produkcji podzespołów dla pojazdów samochodowych oraz w branży komunalnej, specjalizowanych samochodów dla osób niepełnosprawnych i produkcji narzędzi.

Nowy zakład produkcyjny noszący nazwę ZOELLER TECH to docelowo trzy hale o łącznej powierzchni ok. 18 tys. m2, to jedna z największych inwestycji wśród firm obsługujących sektor gospodarki odpadami w Polsce w ostatnich kilkunastu latach. W fabryce pomimo zastosowania zautomatyzowanej linii produkcyjnej, docelowo zatrudnienie znajdzie 350-400 osób (w dotychczasowej fabryce w Pucku pracuje ich około 280).

Nowy zakład to całkowicie nowa filozofia produkcji, powstanie m.in. ogromna śrutownia i lakiernia - jedna z największych w Europie, gdzie będą poddawane obróbce nie tylko poszczególne podzespoły, ale całe zespawane konstrukcje (skrzynia czy odwłok). Powstanie także automatyczna linia montażowa, która będzie częściowo zrobotyzowana w procesach spawania. Koszt inwestycji to ok. 90 mln zł.
zoeller tech
Wartym podkreślenia jest to, że zakład nie tylko jako wielka spawalnia ale jako największe w grupie ZOELLER, centrum konstrukcyjne i badawczo-rozwojowe. Celem jest to, by w centrum pracowali polscy inżynierowie. Ich zadaniem będzie nie tylko wyprodukowanie nowoczesnych śmieciarek, ale wymyślenie i wdrożenie do produkcji najlepszych rozwiązań technicznych. Na koncie już zatrudnionych polskich inżynierów jest kilka patentów oraz zespół konstruktorów z blisko dziesięcioletnim doświadczeniem w samodzielnym projektowaniu pojazdów. Docelowo cały produkt, od projektu aż do gotowego pojazdu, będzie powstawał w Polsce. Przykładem takich zrealizowanych i wdrożonych już projektów są zabudowy MEDIUM XLS i MEDIUM XLS-SPLIT.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

FABER CNC
Linde  Material Handling Polska Sp. z o. o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
Etyfol
HQ Plastics