Stokvis Tapes
VIA
Miejski przewoźnik transportu publicznego TPER w Bolonii zakupi aż 130 autobusów wodorowych. Dostawcą zeroemisyjnych pojazdów będzie firma Solaris. Producent w ramach tego zamówienia dostarczy 127 sztuk 12-metrowych Urbino 12 hydrogen do Bolonii i 3 sztuki do TPER Ferrara.

Zamawiający ma prawo rozszerzenia zamówienia o dodatkowe 140 pojazdów w ramach tzw. opcji.

Włoska Bolonia i Ferrara rozpoczęły jeden z największych jak dotąd projektów wdrożenia autobusów wodorowych w Europie. Imponujące zamówienie 130 pojazdów zasilanych wodorem z pewnością przybliży miasto do realizacji ambitnego celu, by w 2030 roku cały miejski transport był całkowicie bezemisyjny. Bolonia postawiła na autobusy wodorowe Solaris Urbino 12 hydrogen, które są dziś jednym z najpopularniejszych modeli napędzanych wodorem w Europie. Umowa dopuszcza możliwość rozszerzenia zamówienia o dodatkowe 140 pojazdów.

Każdy z autobusów będzie wyposażony w innowacyjny system wodorowy spełniający najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ogniwo wodorowe o mocy 70 kW będzie czerpać wodór z 5 kompozytowych zbiorników umieszczonych na dachu. Zatankowane do pełna pomieszczą 37,5 kg​ wodoru, co pozwoli na przejechanie przez autobus około 350 km.

Mieszkańcy Bolonii i Ferrary będą mogli przekonać się o zaletach Urbino 12 hydrogen już w 2024 roku, wtedy do miasta Solaris dostarczy pierwszą transzę 37 autobusów wodorowych. Pozostałe zamówione pojazdy Bolonia otrzyma w latach 2025-2026.

Solaris jest europejskim liderem elektromobilności, w tym produkcji autobusów wodorowych. Firma dostarczyła już ponad 120 jednostek napędzanych wodorem do kilkunastu klientów w 8 krajach. W 2022 roku Solaris rozszerzył swoją wodorową ofertę o przegubowy autobus Urbino 18 hydrogen.
0
Udostępniono
baza dostawcow
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Obróbki Skrawaniem Stargard
ANT Solutions Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
Craemer GmbH
Alucrom Sp. z o.o.