Stokvis Tapes
VIA
Dostawcy informują, że w przyszłym tygodniu zaplanowany jest kilkudniowy przestój w zakładach spółki Volkswagen Poznań.

Informację potwierdziliśmy w biurze prasowym spółki. - Znaczny deficyt mocy przerobowych w zakresie produkcji półprzewodników prowadzi do powstania zatorów w dostawach części dla wielu branż na całym świecie. Ze względu na rosnący popyt na urządzenia elektroniczne z jednej strony oraz ożywienie na rynku motoryzacyjnym z drugiej strony, od początku roku dochodzi do powstania ograniczeń w dostawach dla przemysłu motoryzacyjnego - mówi dla AutomotiveSuppliers.pl Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswangen Poznań. - Następstwem tego jest konieczność dostosowania planów produkcyjnych spółki do bieżącej sytuacji. W związku z powyższym trzy dni w kolejnym tygodniu, to jest 23-25 czerwca, tak w zakładzie w Poznaniu jak i we Wrześni, pozostaną nieprodukcyjne. Jednocześnie zgodnie z ustaleniami z partnerem społecznym OM NSZZ Solidarność, pracownicy otrzymają za ten czas pełne wynagrodzenie.

W fabryce w Poznaniu wytwarzane są modele VW Caddy i T6 natomiast we Wrześni VW Crafter i MAN TGE. Zakład we Wrześni miał już w tym w tym kwartale trzytygodniowy przestój.

Ograniczenie produkcji, choć bez całkowitego zatrzymywania zakładów, dotykają także działalność Grupy VW u naszych południowych sąsiadów. Fabryka Volkswagen Slovakia zawiesi produkcję SUVów na początku przyszłego tygodnia. Przestój dedykowanych linii montażowych nastąpi 21 i 22 czerwca. Kryzys w dostawach półprzewodników ma być bez wpływu na produkcję małych pojazdów miejskich.

Fabryka w Bratysławie po raz drugi ogranicza swoją działalność z powodu braku elektroniki. Produkcja SUVów została zatrzymana 29 kwietnia i przywrócona dopiero 14 maja. Producent stara się minimalizować straty w produkcji ale w najbliższych miesiącach sytuacja nadal będzie trudna. - Nie możemy wykluczyć dalszej modyfikacji naszych planów produkcyjnych - powiedziała agencji SITA Lucia Kovarovič Makayová, rzecznik Volkswagen Slovakia. - Sytuacja może się poprawić w drugiej połowie roku - dodała.

Już w tym tygodniu skrócona była działalność poszczególnych wydziałów w obu fabrykach aut Škoda Auto w Czechach, w Mladej Boleslav i Kvasinach. Ograniczenia będą miały miejsce także w nadchodzącym tygodniu. Prezes zarządu Škoda Auto, Thomas Schäfer, powiedział radzie zakładowej, że firma na co dzień cierpi na niedobór półprzewodników. - To wyzwanie nie tylko dla nas, ale dla całej branży motoryzacyjnej, ale staramy się jak najlepiej utrzymać produkcję. Wszyscy jesteśmy razem i musimy zjednoczyć się jako jeden zespół - od zarządzania, przez zakupy, sprzedaż, po produkcję i logistykę -  powiedział Thomas Schäfer.

Ograniczenia w produkcji dotkną w przyszłym tygodniu także główną fabrykę VW w Wolfsburgu.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
GATNER GROUP Sp. z o.o. CNC Sp.k.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.