Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Działający od 2002 roku w Radomiu zakład TOHO Poland Sp. z o.o. dostawca dla przemysłu motoryzacyjnego części z metalu i tw. sztucznych, wkrótce przestanie istnieć.

Spółka jest częścią japońskiej TOHO Group. Rozpoczęła działalność w połowie 2002 roku uruchomiając produkcję w zakładzie na terenie dawnej fabryki „Łucznik” przy ulicy Kozienickiej. W 2016 roku spółka przeprowadziła się do parku przemysłowego przy ulicy Samorządowej.

TOHO Poland Sp. z o.o. to przede wszystkim dostawca elementów metalowych i z tworzyw sztucznych łożysk tocznych (kosze i blaszki łożyskowe), jak również innych części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym do amortyzatorów. Zakład w Radomiu posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 9001 i ISO 14001.

"Echo Dnia", powołując się na komunikat prasowy spółki, informuje, że japońska firma podjęła decyzję o likwidacji zakładu w Radomiu. Na decyzję wpłynęła "narastającą od kilku lat niesprzyjającą sytuacją makroekonomiczną, w szczególności wzrostem cen energii i surowców oraz wynikającym z niego spadkiem zamówień w połączeniu ze wzrostem kosztów operacyjnych". Wygaszanie produkcji rozpocznie się w II połowie tego roku. Finalnie spółka TOHO Poland przestanie funkcjonować w III kwartale 2025 roku.

Pracę straci 115 osób.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.