Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
24 marca 2023 r. zarząd UNIBEP S.A podpisał umowę z Umicore Poland Sp. z o.o. w przedmiocie rozbudowy i przebudowy zakładu produkcji materiałów katodowych w Radzikowicach (opolskie).

Przedmiot umowy składa się z trzech odcinków:
  • przebudowa istniejącego 2 - kondygnacyjnego budynku warsztatowego z częścią biurową i socjalną oraz rozbudowa tego budynku o nową 4 - kondygnacyjną część;
  • budowa budynku magazynowego;
  • rozbudowa części halowej istniejącego budynku.

Wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy wynosi 61,2 mln zł netto. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano w II kwartale 2023 r., a zakończenie w IV kwartale 2023 r.

28 marca spółka PowerCo, zajmująca się akumulatorami w Grupie Volkswagen i Umicore poinformowały, o uzyskaniu niezbędne zgody na ich wspólne przedsięwzięcie. Od 2025 roku ich spółka joint venture będzie zaopatrywać europejskie fabryki ogniw akumulatorowych PowerCo w materiały katodowe -  do końca dekady ma produkować materiały katodowe i inne elementy ogniw, które wystarczą do zbudowania akumulatorów o łącznej pojemności 160 GWh rocznie. To wartość pozwalająca wyposażyć około 2,2 mln samochodów elektrycznych w skali roku. Lokalizacja fabryki i nazwa spółki joint venture zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.

Brak oficjalnych potwierdzeń czy należy łączyć ww. spółkę jv z rozbudową zakładu Umicore w Radzikowicach.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MESH Works Inc.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.
Craemer GmbH
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.