Stokvis Tapes
VIA
Przedsiębiorca Toyota Central Europe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody marki Toyota bZ4X, wyprodukowane w Japonii od 02.11.2021 r. do 07.08.2023 r., są wyposażone w zestaw wskaźników zawierający elektroniczną jednostkę sterującą (ECU) oraz moduł komunikacji DCM (Data Communication Module).


Na zestawie wyświetlane są różne informacje (lampki ostrzegawcze i kontrolne, informacje o stanie pojazdu, komunikaty itp.). DCM komunikuje się z ECU zestawu wskaźników, aby sprawdzić stan pojazdu w określonym czasie po wyłączeniu samochodu. Jeśli komunikacja między DCM a ECU wskaźników nastąpi w momencie, gdy ECU wykonuje określony proces, może on nie zostać zakończony. W takim przypadku, po ponownym uruchomieniu samochodu, wyświetlacz zgaśnie i nie będzie wyświetlał niektórych kontrolek i wskaźników. Ponieważ ECU wskaźników komunikuje się z innymi funkcjami samochodu, takimi jak kierunkowskazy, światła awaryjne i system przedkolizyjny, funkcje te pozostaną wyłączone, co zwiększa ryzyko kolizji.

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 407 samochodów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu zmiany oprogramowania jednostki sterującej ECU zestawu wskaźników.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bimax Sp. z o.o.
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
QualityHUB24
New Era Materials Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.