Stokvis Tapes
VIA
sseGrupa Valeo - wyspecjalizowana w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży części oraz systemów samochodowych zwiększa zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Trwa już intensywna rekrutacja do zakładu w Czechowicach, a w pierwszym kwartale tego roku osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności będą mogły znaleźć zatrudnienie również w fabrykach Grupy w Skawinie i Chrzanowie.

- Zatrudniając pracowników niepełnosprawnych chcemy wyrównać ich szanse na rynku pracy i dać możliwość pełnej realizacji swoich możliwości i rozwijania potencjału. Zdając sobie sprawę z trudności we wdrażaniu tak złożonego i odpowiedzialnego projektu, zdecydowaliśmy się na współpracę z zewnętrznym partnerem, który ma doświadczenie w branży i może nas efektywnie przeprowadzić przez ten proces. Dzięki współpracy z A-trybut Polski HR uda się nam sprawnie przeprowadzić rekrutację, zyskać cennych pracowników oraz przede wszystkim długofalowo zmienić zakłady w Polsce w taki sposób, żeby nie stwarzać niepotrzebnych barier w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - mówi Maria Langier, Dyrektor HR Valeo Polska.

Przed rozpoczęciem rekrutacji osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w zakładach Valeo przeprowadzono specjalistyczny audyt. - Wszystkie stanowiska produkcyjne zostały poddane ocenie pod kątem zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo oraz dobro pracownika, dlatego należało dopasować stanowiska pracy do indywidualnych predyspozycji przyszłych pracowników. Wśród załogi Valeo została również przeprowadzona specjalna akcja informacyjna na temat otwartości na niepełnosprawnych oraz seria szkoleń - tłumaczy Katarzyna Pluta z A-trybut Polski HR.

W celu zapewnienia płynności procesu stworzone zostało również stanowisko dla koordynatora, który będzie czuwał nad bieżącą obsługą administracyjną i pomagał w adaptacji nowych pracowników. Ponadto dla kadry zarządzającej Valeo zostały przeprowadzone specjalistyczne szkolenia poruszające zagadnienia praktycznych aspektów zatrudniania osób niepełnosprawnych, zarówno psychologicznych, jak i związanych z Kodeksem Pracy.

- Nasze dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że niepełnosprawni są kompetentnymi i dokładnie realizującymi wyznaczone zadania współpracownikami. Kolejną mocną stroną jest silna motywacja do pracy i chęć rozwoju. Stanowią też zastrzyk energii dla całego zespołu wnosząc do niego dodatkową wartość i tym samym podnosząc efektywność pracy - tłumaczy Tomasz Cender z A-trybut Polski HR S.A.

- Valeo jest organizacją otwartą na różnorodność. Cieszymy się, że wśród nas będzie coraz więcej osób niepełnosprawnych. Mamy wielką nadzieję, że nowozatrudnione koleżanki i koledzy wzbogacą nasze zespoły i pozytywnie wpłyną na naszą współpracę i wyniki - mówi Maria Langier z Valeo Polska.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MESH Works Inc.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
MILAR Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
SAFECHEM Europe GmbH