Stokvis Tapes
VIA
Valmet Automotive znacząco rozbudowuje fabrykę w Żarach, aby zwiększyć wolumen produkcji rozwiązań z zakresu elektromobilności, takich jak aktywny spojler i systemy klap ładujących do samochodów elektrycznych. Rozbudowa zakładu ma być gotowa w 2025 roku i stworzy 350 nowych miejsc pracy w latach 2025-2027.

Rozbudowa zakładu jest konieczna ze względu na kilka nowych zamówień klientów, które linia biznesowa Roof & Kinematic Systems (RKS) otrzymała w ostatnich miesiącach od renomowanych europejskich producentów samochodów.

Do tej pory systemy dachowe i rozwiązania kinematyczne były produkowane na powierzchni produkcyjnej 16 tys. metrów kwadratowych. W pierwszej połowie 2024 roku rozpoczną się prace budowlane związane z rozbudową zakładu o ponad 7 tys. metrów kwadratowych, wliczając przestrzeń logistyczną. Instalacja sprzętu produkcyjnego zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2025 roku, a rozpoczęcie produkcji na czwarty kwartał 2025 roku.

Opierając się na swoim bogatym doświadczeniu jako dostawca systemów dachów do kabrioletów i aktywnych spojlerów, Valmet Automotive ustanowił swoją linię biznesową RKS jako wiodącego dostawcę aktywnych systemów kinematycznych dla pojazdów elektrycznych. Systemy spojlerów opracowane przez Valmet Automotive odgrywają znaczącą rolę w poprawie wydajności aerodynamicznej, a tym samym pomagają zoptymalizować zasięg samochodów elektrycznych, oszczędzając zasoby i wnosząc istotny wkład w zrównoważony rozwój.

Po udanym wejściu na rynek z systemami optymalizującymi wydajność aerodynamiczną, RKS rozszerzył swoje portfolio produktów o rozwiązania zapewniające komfort, koncentrując się na klapach ładowania na początku 2022 roku. Eksperci Valmet Automotive opracowali modułowy system, który obejmuje zarówno ręczne, jak i aktywne rozwiązania w zakresie klap ładowania i obejmuje całe spektrum samochodów, od modeli wysoko-seryjnych po pojazdy klasy premium.

- Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie wydajności aerodynamicznej oraz klap ładowania, zaprojektowanym w naszym centrum rozwoju w Osnabrück i ekonomicznie produkowanym w Żarach, odnosimy duże sukcesy. Rozbudowa zakładu jest konieczna, aby zaspokoić popyt na nasze rozwiązania i stanowi kolejny ważny krok w budowaniu pozycji Valmet Automotive jako wiodącego dostawcy systemów kinematycznych - mówi Remigiusz Grześkowiak, Dyrektor Generalny - Prezes Zarządu.

Dzięki rozbudowie zakładu Valmet Automotive stworzy 350 dodatkowych miejsc pracy w linii biznesowej RKS w latach 2025-2027. Obecnie w linii biznesowej zatrudnionych jest łącznie 690 osób, z czego 130 w Centrum Rozwoju w Osnabrück.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RABUGINO Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
GABEC
item Polska Sp. z o. o.
NESDESIGN Sp. z o.o.