Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Gotec
Varroc Lighting Systems, światowy lider w produkcji zewnętrznego oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego, ponownie inwestuje na polskim rynku.

Po otwarciu centrum badawczo-rozwojowego w Krakowie w 2019 roku, firma otworzyła w Niemcach nowy zakład specjalizujący się w produkcji lamp przednich. Dzięki uruchomieniu fabryki w regionie powstało około 400 nowych miejsc pracy.

- Inwestycja w nową fabrykę to kolejny krok w globalnym rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam utrzymać konkurencyjność w branży. Strategiczne położenie zakładu w regionie lubelskim, który jest zapleczem wykwalifikowanych pracowników, pozwoli na dalsze dostarczanie naszym klientom innowacyjnnych produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie - powiedział Stephane Vedie, prezes i CEO Varroc Lighting Systems.

Nowa fabryka wybudowana zgodnie z koncepcją Przemysł 4.0 spełnia najwyższe standardy w logistyce produkcji, automatyzacji i bezpieczeństwie. Całkowita powierzchnia zakładu wyposażonego w maszyny wtryskowe, lakiernię, napylarki do metalizowania i linie montażowe to 25 tys.m2. W nowym zakładzie będą produkowane wszelkiego typu lampy przednie. Obecnie zdolności produkcyjne to 600 tys. lamp rocznie. Będą one stopniowo zwiększane do 3,6 mln sztuk.

- Nowy zakład został zaprojektowany tak, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności, pozwalając jednocześnie na elastyczność i zmienność produkcji. Połączenie najnowocześniejszych technologii z architektoniczną aranżacją przestrzeni fabrycznej to możliwość dopasowania do nowych zamówień i rosnącego potencjału całej firmy - skomentował Kristijan Fiket, wiceprezes Europe Business Units w Varroc Lighting Systems.

Kristijan Fiket podziękował także klientom.- Dzięki nim tu jesteśmy. Zaufali, że zakład w Polsce ma sens. Fabryka w Niemcach ma zamówienia na reflektory od Grupy PSA. Produkowane są głównie oświetlenia do pojazdów użytkowych, wytwarzane przez ten koncern we Francji oraz w Wlk. Brytanii. Wkrótce zakład rozpocznie dostawy lamp do modeli marki Volkswagen, który wkrótce wejdzie na rynek. Ponadto 3 linie montażowe zostaną uruchomione pod projekty dla czeskich zakładów Skoda Auto. Varroc Lighting Systems liczy, że rozpocznie także produkcję także dla Forda i FCA.

Varroc Lighting Systems zainwestował w Niemcach 54 mln euro.

Jedną z największych innowacji w nowym zakładzie jest tzw. Wirtualna Fabryka, która została opracowana przez inżynierów Varroc. Program ten pozwoli wzmocnić system komunikacji online w procesie produkcji, w czasie rzeczywistym.

Do końca roku w nowej fabryce powstanie około 350 nowych miejsc pracy (aktualne zatrudnienie to 170 osób).

- Mamy przewagę wynikającą z faktu, że miasto Lublin i cały region historycznie były ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego, dzięki czemu dostępne są tu wykwalifikowane i doświadczone kadry. To także świetna okazja do doskonalenia umiejętności technicznych dla potencjalnych i obecnych pracowników produkcji - powiedziała Monika Delegos, HR Manager w Varroc Lighting Systems.

O Varroc Lighting Systems

 

Varroc Lighting Systems to producent i dostawca nowej generacji systemów oświetlenia zewnętrznego i elektroniki dla samochodów i jednośladów. Skoncentrowana na bezpieczeństwie, mobilności i stylu firma wprowadza na rynek motoryzacyjny najnowszą technologię bazującą na wysokojakościowych i efektywnych kosztowo rozwiązaniach. Siedziba znajduje się w Plymouth, Michigan, w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 8500 pracowników w 17 oddziałach na całym świecie, na każdym kontynencie, na którym produkowane są samochody. Varroc Lighting Systems jest jedną z głównych spółek Grupy Varroc.

0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MM Systemy Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
AGTOS Polska Sp. z o.o.
ebalta Polska
Wirthwein Polska Sp. z o.o.