Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Volkswagen Samochody Dostawcze zorganizował premierę Volkswagena Caddy 3. A już 12 listopada 2003 r., o godz. 20:06 i 45 sek., z taśmy produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań zjechał pierwszy egzemplarz tego modelu, wyprodukowany w 100% w poznańskiej fabryce. Przez 20 lat produkcji Caddy w Poznaniu, teren zakładów opuściło ponad 2,6 mln egzemplarzy Caddy generacji 3, 4 i 5.

Gdy w roku 1993 powstawała spółka Volkswagen Poznań, nikt nie mógł przypuszczać, że stanie się ona jednym z największych zakładów motoryzacyjnych w Polsce, największym pracodawcą w Poznaniu i jedynym na świecie zakładem produkcji Volkswagena Caddy. W pierwszych latach w fabryce w podpoznańskim Antoninku prowadzono głównie montaż różnych marek i modeli samochodów Grupy Volkswagen. Zakład jednak systematycznie rozbudowywano i wprowadzano kolejne etapy już nie tylko montażu, ale i produkcji.

Premiera Caddy była początkiem prawdopodobnie najważniejszego rozdziału w 30-letniej historii fabryki w Poznaniu: Volkswagen zaplanował produkcję trzeciej generacji Caddy wyłącznie w polskim zakładzie. 12 listopada 2003 roku o godzinie 20.06 z linii produkcyjnej rozbudowanego i zmodernizowanego zakładu zjechał pierwszy Caddy "Made in Poland". Na boku samochodu widniał dumny napis: "Jestem z Poznania!".

- Rok 2003 był dla spółki Volkswagen Poznań przełomowy. Nasz zakład i cała załoga udowodniły swoją gotowość do przejęcia pełnej produkcji jednego z najważniejszych modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze – podkreśla Stefanie Hegels, prezeska zarządu Volkswagen Poznań. -Jeszcze przed tą datą fabryka intensywnie się rozbudowywała, zatrudniała coraz więcej pracowników. Potem, wraz z produkcją kolejnych generacji Caddy ten rozwój jeszcze przyspieszył -.

- Nasz Caddy to model premium w segmencie pojazdów dostawczych. Budowanie takich samochodów wymaga wysokich kwalifikacji Pracowników. Od 2003 r. załoga Volkswagen Poznań przyczynia się do najwyższej jakości tego naszego Cadd - mówi Piotr Olbryś Przewodniczący OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań i dodaje -Najważniejsze jest to, że dzięki niemu, od 20 lat w Volkswagen Poznań zostało stworzonych kilka tysięcy miejsc pracy, na których zatrudnienie znajdują nasi Koleżanki i Koledzy w różnych działach oraz w bezpośredniej i pośredniej produkcji -.

Przez 20 lat produkcji z Poznania w świat ruszyło ponad 2,6 mln Volkswagenów Caddy. Obecnie, od roku 2020, w Poznaniu produkowana jest piąta generacja modelu. Oprócz wersji standardowej w różnych wariantach nadwozia, w Poznaniu powstaje również wersja wydłużona Caddy MAXI oraz kamper Caddy California. Caddy 5 produkowany jest w Poznaniu w 7 wersjach silnikowych i może być polakierowany na jeden z aż 69 kolorów nadwozia.

Historia modelu Volkswagen Caddy sięga roku 1979, kiedy to na potrzeby rynku północnoamerykańskiego, na bazie Volkswagena Golfa zbudowano pick-up’a o nazwie Rabbit Pickup.

W roku 1983 rozpoczęto jego produkcję w Europie, dodając zabudowę części ładunkowej – tak oficjalnie narodził się Caddy. Caddy II generacji, bazujący na Volkswagenie Polo, zaprezentowany został w roku 1995. W roku 2003 pojawił się Caddy 3 i od tego momentu, dalsza historia modelu i jego kolejnych generacji, związana jest ściśle z Poznaniem. A związek ten, z ogromnym sukcesem, trwa już 20 lat!
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
GATNER GROUP Sp. z o.o. CNC Sp.k.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Kempny Komponenty
Takoni Sp. z o.o.
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.