Stokvis Tapes
VIA
6 czerwca 2023 r. poinformowano, że w Pile powstaje fabryka, w której będą produkowane pojazdy ciężarowe GRALION, posiadające pełną homologacją Euro 6 w wersji 4x4 i 6x6.

Inwestorem jest firma HILLTECH TRUCK Sp. z o.o., a inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

- Zmieniamy nasze miasto codziennie. A to kolejna inwestycja, nad którą pracowaliśmy z wieloma partnerami w ostatnich miesiącach i która będzie znacząca dla rozwoju. Po pierwsze cieszy to, że jesteśmy terenem atrakcyjnym dla inwestorów, po drugie nowy zakład w mieście to docelowo około 200 miejsc pracy i pole do rozwoju dla mieszkańców - mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

W fabryce montowane będą dwa typy podwozi Gralion 244 oraz Gralion 266, czyli podwozia terenowe wykorzystywane głównie do zabudowy samochodów z przeznaczeniem specjalnym, np. wozów strażackich, karetek czy pojazdów służby celnej.

- Ojczyzną aut jest włoska fabryka Tekne. Współpraca, którą nawiązaliśmy z włoskim przemysłem, pozwoli nam na polskim rynku być konkurencyjnym cenowo, a jednocześnie uniezależnić się od zagranicznych dostawców i narzucanego przez nich czasu oczekiwania na gotowe podwozia - mówi Wojciech Maślany, prezes Hilltech Truck.

Jak informuje Min. Rozwoju Technologii pierwsze podwozia mają zjechać z linii montażowych już w sierpniu tego roku. W okresie 5 lat, inwestor planuje rozwinąć produkcję do 1 600 szt. W tym czasie podwozia zostaną w całości spolonizowane i w 80% produkowane w Polsce.

W pilksiej fabryce ma docelowo zostać utworzonych blisko 200 miejsc pracy.
0
Udostępniono
MotoSolutions
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gergonne Polska  Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Galwanizer Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
SAMES Sp. z o.o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.