Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
Przed kilkunastu dniami nastąpiła zmiana właścicielska spółki Stako Sp. z o.o. w Słupsku.

Od 2011 roku była ona częścią grupy Worthington Cylinders, największego amerykańskiego producenta zbiorników ciśnieniowych. W maju br. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz Westport Fuel Systems Inc., podmiotu notowanego na nowojorskiej giełdzie. Wartość transakcji to 5 mln euro.

Grupa Westport Fuel Systems to wiodący dostawca zaawansowanych systemów zasilania czystymi, niskoemisyjnymi paliwami, takimi jak gaz ziemny, odnawialny gaz ziemny, propan i wodór dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego.

- Przejęcie Stako stanowi fundamentalny krok w kierunku naszej zdolności do dostarczania całkowicie zintegrowanych systemów paliwowych. Jako czołowy globalny dostawca alternatywnych systemów paliwowych, jesteśmy dobrze przygotowani do oferowania szeregu wiodących w branży rozwiązań czołowym światowym producentom OEM - powiedział David M. Johnson, dyrektor generalny Westport Fuel Systems. - LPG i bioLPG emitują mniej CO2 i zanieczyszczeń, takich jak NOx, niż olej napędowy i benzyna, i wspierają przejście na czystsze paliwa, szczególnie na rynkach wschodzących, gdzie dostawy i istniejące inwestycje infrastrukturalne w LPG są znaczne.

Stako jest światowym dostawcą zbiorników LPG, zarówno na aftermarket jak i na rynek OEM. W ofecie ma ponad 1 000 rodzajów zbiorników. W ciągu ostatnich 30 lat firma dostarczyła zbiorniki czołowym producentom samochodów na całym świecie, w tym VW, Renault, Fiat, Hyundai, Opel, Ford, Maruti Suzuki i wielu innym.

Zakład w Słupsku posiada m.in. certyfiakt IATF 16949.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
MM Systemy Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Galwanizer Sp. z o.o.