Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zaawansowane materiały w pojazdach elektrycznych (EV), ANP Enertech, spółka zależna Advanced Nano Products, uruchomiła swój pierwszy europejski zakład produkcyjny w Skarbimierzu w Polsce.

Zakład ten zajmuje się produkcją zawiesiny przewodzącej na bazie nanorurek węglowych (CNT), która odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu wydajności akumulatorów pojazdów elektrycznych.

Obiekt produkcyjny zlokalizowany jest w Skarbimierzu i stanowi strategiczną inicjatywę mającą na celu bardziej bezpośrednie nawiązanie kontaktu z rozwijającym się europejskim rynkiem pojazdów elektrycznych. Włączenie CNT do technologii akumulatorów ma kluczowe znaczenie, ponieważ poprawia przewodność i znacząco zwiększa wydajność i żywotność akumulatorów. Dyrektor Generalny Kwang Lee podkreślił ten fakt, stwierdzając: „Jesteśmy tutaj nie tylko po to aby odpowiadać na bieżące potrzeby, ale także aby aktywnie przesuwać granice tego co jest możliwe w technologii akumulatorów do pojazdów elektrycznych”.

Lokalna współpraca i duma
Pomyślne uruchomienie zakładu w Skarbimierzu jest świadectwem solidnej współpracy pomiędzy koreańskim zespołem ANP Enertech a polskimi lokalnymi partnerami we Wrocławiu. Całym zadaniem od projektu po realizację zajmowały się lokalne polskie firmy pod silnym przewodnictwem Metroplan Polska, co podkreśla wysoki kunszt rzemieślniczy oraz inżynieryjny w Polsce. To partnerstwo zaowocowało nie tylko najnowocześniejszym obiektem, ale także pobudziło wzrost gospodarczy i postęp technologiczny lokalnej społeczności.

Innowacje i perspektywy na przyszłość
Wraz z uruchomieniem wspomnianego obiektu produkcyjnego, ANP Enertech jest gotowy zrewolucjonizować europejski sektor akumulatorów. Strategicznie umiejscowiony aby dostarczać innowacyjne produkty w całej Europie, zakład w Skarbimierzu zapewnia europejskim producentom samochodów oraz dostawcom akumulatorów dostęp do materiałów najwyższej jakości, zwiększając tym samym ich konkurencyjność na rynku globalnym.

Świętowanie ciężkiej pracy oraz współpracy
Ceremonia otwarcia, która odbyła się 10 czerwca, była uczczeniem nie tylko ukończenia wykonania obiektu, ale także zbiorowego wysiłku lokalnych polskich firm z Wrocławia oraz zaangażowanego zespołu ANP Enertech z Korei. Ten duch współpracy podkreśla wspólne zaangażowanie w innowacje i doskonałość.

W miarę rozwoju ANP Enertech, zakład w Skarbimierzu stanie się kamieniem węgielnym europejskiego przemysłu motoryzacyjnego, stymulując postęp w dziedzinie akumulatorów do pojazdów elektrycznych nowej generacji. Inicjatywa ta podkreśla rolę ANP jako kluczowego gracza w globalnym przejściu w kierunku bardziej zrównoważonych i wydajnych rozwiązań transportowych, o solidnych podstawach zbudowanych na lokalnej wiedzy specjalistycznej i współpracy międzynarodowej.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

TIMRET Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Kempny Komponenty
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.