Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
O ponad 20 proc. wzrosły od kwietnia wynagrodzenia zasadnicze pracowników firmy SK hi-tech battery materials Poland w Dąbrowie Górniczej. Podwyżki wynegocjowała „Solidarność”, która powstała w tej firmie rok temu. Wyższe wypłaty wypłyną na konta załogi do 10 maja.

Jak informuje Joanna Paryż, przewodnicząca zakładowej „Solidarności”, podwyżka wyniosła od 700 do 1000 zł brutto, ale zdecydowana większość pracowników otrzymała 800 zł brutto. Konkretne kwoty zostały uzależnione od rocznej oceny pracowniczej dokonanej przez przełożonego.

Porozumienie podpisano 12 kwietnia. Wyższe stawki obowiązują od początku miesiąca. To pierwsze porozumienie płacowe zawarte po powstaniu związku w zakładzie. Związkowcy planują już kolejne rozmowy. Będą one dotyczyły m.in. premiowania pracowników.

Dąbrowska spółka zatrudnia 450 osób. Zakład został uruchomiony w 2021 roku i jest częścią SK ie Technology, pierwszego w Korei Południowej i jednego z trzech światowych producentów separatorów stanowiących kluczowy element akumulatorów litowo-jonowych. SK ie Technology, to z kolei jedna z przeszło 100 firm należących do koreańskiego giganta SK Group.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.