Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
W Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku, zakończono prace nad rozbudową nowoczesnej hali produkcyjnej dla Morat Swoboda Motion - dostawcy branży motoryzacyjnej, specjalizującego się w elektromobilności. Generalnym Wykonawcą inwestycji był Dekpol Budownictwo, a inwestorem zastępczym - Metroplan Polska.


Nowy obiekt powiększył dotychczasową powierzchnię produkcyjną oraz administracyjno-socjalną hali zrealizowanej przez Dekpol Budownictwo w 2020 roku. Całkowita powierzchnia budynku wzrosła prawie dwukrotnie i wynosi obecnie blisko 10 tys. mkw.

Najnowsza zabudowa została perfekcyjnie dopasowana do istniejącego już zakładu, zarówno pod względem gabarytów, jak i użytych materiałów. Hala produkcyjna z częścią administracyjno-socjalną została przykryta dachem z dużą liczbą pasm świetlnych. Rozbudowie podlegała również kotłownia, sprężarkownia oraz rozdzielnia główna. Przebudowano także istniejącą część administracyjno-socjalną, dostosowując ją do aktualnych standardów inwestora i przepisów przeciwpożarowych.
mortat swoboda 2023 2Cieszy nas fakt, iż mogliśmy ponownie współpracować z firmą Morat Swoboda i rozbudować halę produkcyjną - mówi Mariusz Niewiadomski, dyrektor operacyjny, członek zarządu z Dekpol Budownictwo. - Jesteśmy przekonani, że zwiększy to zarówno rolę Inwestora w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej jak i możliwości produkcyjne firmy dla dotychczasowych oraz nowych kontrahentów z branży automotive.

Warto podkreślić, że fabryka Morat Swoboda Motion funkcjonowała nieprzerwanie w czasie rozbudowy obiektu, co było dodatkowym wyzwaniem dla wykonawcy. Terminowość i sprawna realizacja tzw. kamieni milowych umożliwiła inwestorowi szybką instalację technologii w nowej części zakładu produkcyjnego. Pozwolenie na użytkowanie uzyskano już po 7 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane zgodnie z harmonogramem umownym.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
GREG-PLAST
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
RADMOT Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
BARIBAL Group