Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Firma Volvo Cars i jej spółka-matka Geely Holding stworzyły samodzielną spółkę joint venture pod nazwą Aurobay, która ma projektować i wytwarzać układy napędowe.

Mają to być m.in. silniki spalinowe nowej generacji, skrzynie biegów i układy hybrydowe.

Nowa firma będzie globalnym dostawcą kompletnych rozwiązań w zakresie układów napędowych, w tym silników spalinowych nowej generacji, skrzyń biegów i rozwiązań hybrydowych. Aurobay będzie początkowo współwłasnością Volvo Cars i Geely Holding. Następnie w ramach tworzenia Aurobay, Volvo Cars przeniesie aktywa związane z wytwarzaniem układów napędowych do nowej spółki joint venture. Są to m.in. fabryka silników w Skövde w Szwecji wraz z powiązanym zespołem badawczo-rozwojowym oraz fabryka silników w Chinach. Utworzenie samodzielnego joint venture i przeniesienie aktywów pozwala Volvo Cars w pełni skoncentrować się na rozwoju nowej gamy całkowicie elektrycznych samochodów premium w nadchodzących latach.

Firma dąży do tego, aby do 2025 r. 50% jej globalnej sprzedaży stanowiły samochody w pełni elektryczne, a pozostałe 50% mają stanowić hybrydy z układami napędowymi dostarczonymi przez firmę Aurobay. Do 2030 roku planuje, że każdy sprzedawany samochód będzie czysto elektryczny. Geely Holding także skorzysta na tej zmianie. Jej nowy podmiot nabędzie silny zespół badawczo-rozwojowy oraz gamę zaawansowanych technologicznie i wydajnych silników spalinowych i hybrydowych układów napędowych do swojego portfolio marek, tworząc silną bazę dla znaczących synergii operacyjnych, przemysłowych i finansowych. Nowa samodzielna firma ma również ambicję zaopatrywać klientów spoza Grupy Geely Holding i ma na celu bycie wiodącym graczem w dostarczaniu wysokiej jakości, niskoemisyjnych i ekonomicznych rozwiązań napędowych.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

FABER CNC
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
ANT Solutions Sp. z o.o.
Deltax Programming Sp. z o.o.
ProfilGate
Bimax Sp. z o.o.