Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Grupa Hyundai Motor przedstawiła projekt „Factory Safety Service Robot”– robota zwiększającego bezpieczeństwo pracy w obiektach przemysłowych.

Co więcej Grupa ogłosiła jego pilotażowe testy w zakładzie Kia w Korei Południowej oraz opublikowała nagranie z robotem na swoim kanale YouTube.

Robot, który oparty jest na czworonożnym robocie Spot firmy Boston Dynamics, wyposażono w skoordynowaną sztuczną inteligencję (AI), autonomiczną nawigację, technologię teleobsługi i ładunek obliczeniowy (AI Processing Service Unit) opracowany przez Robotics Lab, laboratorium grupy Hyundai, do wykorzystania w różnych zadaniach przemysłowych.

Robot Factory Safety Service to pierwszy projekt powstały we współpracy z marką Boston Dynamics. Robot pomoże wykryć zagrożenia i zapewnić bezpieczeństwo ludzi w zakładach przemysłowych. Będziemy nadal tworzyć inteligentne usługi, które wykrywają zagrożenia w zakładach przemysłowych i wspierają bezpieczne środowisko pracy, dzięki ciągłej współpracy z Boston Dynamics.

Dong Jin Hyun
Szef Hyundai Motor Group Robotics Lab

Dzięki zintegrowanej kamerze termowizyjnej i trójwymiarowemu czujnikowi typu LiDAR, robot jest w stanie wykryć osoby znajdujące się w pobliżu, monitorować obszary o podwyższonej temperaturze, wykrywać potencjalne zagrożenia pożarowe oraz rozpoznać, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte. Robotem można sterować zdalnie za pomocą zabezpieczonej strony internetowej, która pozwala na śledzenie jego ruchów na żywo, umożliwiając personelowi biurowemu zdalną obserwację obszarów przemysłowych. Technologia rozszerzonej rzeczywistości (AI) pozwala na wykrywanie zagrożeń i wysyłanie alarmów do menedżerów za pośrednictwem bezpiecznej strony internetowej.


W oparciu o te funkcje Robot udostępnia na żywo obraz z miejsca, w którym się znajduje oraz dziennik aktywności z centrum sterowania, jak również przyspiesza reakcję pracowników w przypadku sytuacji awaryjnej, uruchamiając alarm na wspomnianej stronie internetowej. Menedżerowie w razie potrzeby mogą przełączyć się na ręczną teleobsługę, aby przyjrzeć się bliżej ważnym obiektom przemysłowym. Możliwe jest również podłączenie do systemu sterowania wielu robotów „Factory Service Safety”, aby jednocześnie sprawdzać różne strefy.

Ten czworonożny robot jest w stanie poruszać się w wąskich przestrzeniach, a także analizować martwe obszary, które trudno dostrzec ludzkim okiem. Zastosowanie technologii Hyundai Motor Grupy w robocie Spot firmy Boston Dynamics zapewnia robotowi ulepszone funkcje autonomiczne. W oparciu o doświadczenie Grupy w rozwoju robotów usługowych, Robot jest wyposażony w różnorodne technologie dostosowane do autonomicznych usług patrolowych w przestrzeni przemysłowej, w tym zarządzanie zadaniami i technologię wizyjną opartą na głębokim uczeniu.

Grupa zastosowała w robocie kilka własnych technologii, w tym sztuczną inteligencję do wykrywania osób, kamerę termowizyjną do identyfikacji zagrożeń związanych z wysoką temperaturą, czujnik LiDAR do rozpoznawania otwartych drzwi oraz nawigację, która umożliwia autonomiczne poruszanie się po wyznaczonych obszarach na terenach przemysłowych — wszystkie z tych technologii można rozszerzyć na inne rodzaje robotów mobilnych.

W ramach działań pilotażowych w fabryce Kia w Korei Południowej, Grupa będzie używać robota do nocnych kontroli bezpieczeństwa i tworzenia bezpieczniejszego środowiska dla pracowników. Grupa zweryfikuje również koncepcję robota i oceni jego skuteczność oraz przydatność zanim zostaną rozszerzone obszary patrolowania i zanim robot zostanie wdrożony w innych zakładach przemysłowych.

Na początku tego roku Grupa nabyła pakiet kontrolny akcji w Boston Dynamics, aby rozwijać technologie robotów, które poprawiają jakość życia ludzi i promują bezpieczeństwo. Rozwój technologii robotyki zapewni synergię zakładom przemysłowym Grupy, pojazdom autonomicznym i przyszłym rozwiązaniom miejskiej mobilności powietrznej (UAM).
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
Linde  Material Handling Polska Sp. z o. o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.