Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Hyundai Motor Company podpisał protokół ustaleń, aby rozwijać globalny ekosystem wodorowy. Podpisano go z Ministerstwem Środowiska Korei Południowej oraz Korea Water Resources Corp., Global Green Growth Institute (GGGI) i SK E&S na Dubai Expo podczas Światowego Szczytu Klimatycznego COP28.

Wśród uczestników ceremonii znaleźli się Chul Youn Park, dyrektor globalnego biznesu wodorowego w Hyundai Motor Company; minister Wha-jin Han z Ministerstwa Środowiska; oraz inni uczestnicy z Komisji Gospodarczej i Społecznej ONZ dla Azji i Pacyfiku (UNESCAP), Komisji Gospodarczo-Społecznej ONZ dla Azji i Pacyfiku (UNESCAP), Korea Water Resources Corporation, Global Green Growth Institute (GGGI) i SK TO.

Celem porozumienia jest przyspieszenie rozwój globalnego ekosystemu wodorowego i bardziej aktywne reagowanie na zmiany klimatyczne poprzez dzielenie się ze społecznością międzynarodową wiodącymi przykładami rozwoju ekosystemu wodorowego, który ma obecnie miejsce w Korei. W tym celu, Hyundai Motor i jego koreańscy partnerzy przedstawią studia przypadków i przeprowadzą konsultacje dotyczące projektów wodorowych, a GGGI opublikuje raport oparty na studiach przypadków do międzynarodowego wykorzystania.

Hyundai Motor przejmuje inicjatywę, wprowadzając proces „przetwarzania odpadów w wodór” i aktywnie rozszerzając jego zastosowanie na rynku globalnym. Ta metoda produkcji wodoru wykorzystująca recykling zasobów pozwala uzyskać czysty wodór przy użyciu biogazu z odpadów organicznych, takich jak odpady spożywcze, osady ściekowe i odchody zwierzęce. Usuwa ona zanieczyszczenia, takie jak metan, wytwarzając jednocześnie przyjazne dla środowiska źródło energii poprzez wykorzystanie zasobów odpadowych.

Proces produkcji wodoru w procesie Hyundai Motor podkreśla znaczenie redukcji metanu, głównego czynnika powodującego zmiany klimatyczne. Firma aktywnie wspiera branżę biogazu, przekształcając metan z odpadów w wodór na potrzeby przyjaznej dla środowiska mobilności, wytwarzania energii i zastosowań przemysłowych. Instalacje przetwarzające odpady w wodór w Korei Południowej produkują około 500 kilogramów tego surowca dziennie, przyczyniając się do neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla podejścia poprzez wykorzystanie energii odnawialnej.

Firma koncentruje się na kompleksowej działalności związanej z pakietami wodorowymi, integrując cały łańcuch wartości na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym w środowisku wodorowym. W tym celu firma zaangażowała się w działalność Waste to Hydrogen, której celem jest ułatwienie budowy globalnego ekosystemu wodorowego poprzez dostarczanie wodoru przyjaznego dla środowiska, nawet w regionach pozbawionych odnawialnych źródeł energii. Oczekuje się, że w ramach projektu powstaną minicentra produkcji wodoru na poziomie regionalnym, co doprowadzi do powstania przemysłowych klastrów wodorowych, napędzając w ten sposób wodorowy ekosystem.

Globalna ekspansja tej inicjatywy, szczególnie w regionie ASEAN, odzwierciedla zaangażowanie Hyundai Motor w tworzenie zrównoważonego globalnego ekosystemu wodorowego i urzeczywistnianie społeczeństwa wodorowego.

Ponadto Ministerstwo Środowiska przedstawi przypadki dystrybucji pojazdów wodorowych i tworzenia ekosystemów stacji ładowania. Korea Water Resources Corporation zaoferuje przykłady produkcji i wykorzystania wodoru do celów transportu z wykorzystaniem energii wodnej. SK E&S przedstawi przypadki produkcji i wykorzystania skroplonego wodoru w publikacji dla organizacji międzynarodowych i przyczyni się do globalnego rozpowszechnienia modelu biznesowego. GGGI opublikuje raport po ocenie dostarczonych przykładów.

- Nasz model przetwarzania odpadów na wodór to przyjazna dla środowiska metoda produkcji wodoru, która została już z powodzeniem wdrożona i sprawdzona w Korei. Z pomocą tej umowy naszym celem jest dalsze promowanie korzyści płynących z przekształcania odpadów w energię, rozszerzenie zastosowania tego modelu na całym świecie i wzmocnienie rzeczywistego wzrostu biznesowego poprzez wykorzystanie naszej wiodącej pozycji w technologii przetwarzania odpadów na energię i obecności wodorowego ekosystemu - Chul Youn Park Dyrektor globalnego biznesu wodorowego w Hyundai Motor Company

Hyundai Motor aktywnie podejmuje wysiłki na rzecz osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i realizacji swojej wizji ekosystemu wodorowego, poprzez ogłoszenie planu utworzenia „zestawu narzędzi biznesowych w dziedzinie wodoru” podczas „Dnia inwestora 2023” w czerwcu.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAFECHEM Europe GmbH
FABER CNC
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
item Polska Sp. z o. o.
Alucrom Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.