Poczta Japońska zdecydowała się na wykorzystanie modelu dostawczego Mitsubishi Minicab-MiEV podczas usług pocztowych i kurierskich. Przed rozlokowaniem w oddziałach, pojazdy będą lakierowane na czerwono, a na karoserii pojawi się wizerunek maskotki niedźwiedzia.
W celu ochrony środowiska naturalnego firma, będąca w całości własnością holdingu Japan Post Holdings Co., rozpocznie zastępowanie pojazdów dostawczych z silnikami spalinowymi poprzez flotę aut elektrycznych, głównie w Tokio i na obszarach miejskich. Obecnie poczta japońska jest właścicielem około 30 000 małych aut dostawczych, wykorzystywanych do usług kurierskich i dostaw. Do końca marca 2020 r. do eksploatacji trafi 400 pojazdów elektrycznych z zapowiadanej całkowitej liczby 1200 egzemplarzy. Pod koniec marca 2021 r. samochody elektryczne powinny stanowić około 4 proc. całej pocztowej floty.
Pionier elektromobilności
Mitsubishi Motors prowadzi badania i rozwój pojazdów elektrycznych od 1966 roku. Mitsubishi i-MiEV, który do dzisiaj pozostaje w sprzedaży, jest efektem ponad 50 lat prac rozwojowych prowadzonych w MMC w zakresie pojazdów elektrycznych. Prace te pozwoliły na wprowadzenie na rynek kilku innowacji technicznych, w tym wykorzystywania zaawansowanych akumulatorów litowo-jonowych i standardu ich ładowania CHAdeMO*4 oraz złączy do ładowania określanych jako Type1. W ciągu ostatnich 10 lat innowacje te pomogły zwiększyć zarówno zasięg samochodów elektrycznych, jak i liczbę dostępnych urządzeń do szybkiego ładowania akumulatorów. W rezultacie tego samochody elektryczne stały się bardziej przyjazne w codziennym użytkowaniu.
PHEV nr 1 na świecie
Co najważniejsze, Mitsubishi i-MiEV przyspieszył także badania i rozwój elektrycznych układów napędowych, co doprowadziło bezpośrednio do wprowadzenia na rynek w 2013 roku Outlandera PHEV, wyposażonego w innowacyjny hybrydowy układ napędowy, łączący silniki elektryczne i silnik benzynowy. Mitsubishi Outlander PHEV jest najlepiej sprzedawanym pojazdem plug-in w Europie I na świecie.