Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Grupa Volkswagen wzmacnia swoje kompetencje w zakresie rozwoju „w Chinach, dla Chin”, aby przyspieszyć tempo innowacji, promować lokalne rozwiązania technologiczne i wzmocnić swoje ukierunkowanie na klienta na tym ważnym rynku.

Nowe partnerstwo spółki Grupy Volkswagen zajmującej się oprogramowaniem CARIAD z Horizon Robotics, jednym z wiodących dostawców rozwiązań obliczeniowych do inteligentnych pojazdów w Chinach, przyspieszy regionalny rozwój zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i jazdy autonomicznej (AD) na rynku chińskim. W ramach współpracy CARIAD i Horizon Robotics planują również utworzenie spółki joint venture, której większościowym udziałowcem będzie CARIAD. Grupa Volkswagen zainwestuje w tę współpracę około 2,4 mld euro. Zakończenie transakcji spodziewane jest w pierwszej połowie 2023 roku. CARIAD i Horizon Robotics planują wspólnie opracować najnowocześniejsze, wysoce zoptymalizowane rozwiązania typu full stack ADAS/AD w celu przyspieszenia integracji wielu funkcji w jednym układzie scalonym, zwiększając stabilność systemu, ograniczając koszty i zmniejszając zużycie energii. W pełni zintegrowana technologia oprogramowania i sprzętu daje wiele możliwości i zapewnia skalowalne, a także ekonomiczne rozwiązania ADAS/AD do samochodów elektrycznych Grupy w Chinach. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od ostatecznego podpisania dokumentów transakcyjnych pomiędzy zaangażowanymi stronami oraz od zwyczajowych zgód rządowych, a także od zgody organów kontroli fuzji i inwestycji zagranicznych.

„Partnerstwo z Horizon Robotics jest niezwykle ważnym elementem naszej strategii, która ma na celu dalsze wzmocnienie działań na naszym najważniejszym rynku na świecie. Lokalny rozwój technologii da regionowi więcej autonomii, aby rozwijać pozycję na stale zmieniającym się rynku motoryzacyjnym. Najnowocześniejsza technologia obejmująca oprogramowanie i sprzęt, nad czym będzie pracować nowa spółka joint venture, umożliwi nam jeszcze szybsze i bardziej konsekwentne dostosowanie naszych produktów i usług do potrzeb naszych chińskich klientów. Połączenie sił z Horizon Robotics pozwoli Volkswagenowi przyspieszyć prace nad zautomatyzowaną jazdą w ramach strategii NEW AUTO i wzmocni pozycję naszej firmy w Chinach” – powiedział Ralf Brandstätter, członek zarządu Volkswagen AG w Chinach.

„Jako globalna spółka Grupy Volkswagen, zajmująca się oprogramowaniem i technologiami motoryzacyjnymi, CARIAD pełni niezwykle ważną rolę w transformacji Grupy w dostawcę usług mobilności, opartych na oprogramowaniu. Poprzez spółkę joint venture z Horizon Robotics w Chinach i dalsze inwestycje w technologię autonomicznej jazdy podkreślamy naszą pozycję w zakresie innowacji i modernizacji w chińskim przemyśle motoryzacyjnym. Naszym celem jest stworzenie łańcucha wartości w Chinach dla Grupy i naszych akcjonariuszy, w sposób dostosowany do rozwoju rynku” – powiedział prezes spółki CARIAD, Dirk Hilgenberg.

„Horizon Robotics jest zaangażowany w rozwój inteligentnych pojazdów poprzez zintegrowane rozwiązania obliczeniowe, a celem jest wyższy poziom bezpieczeństwa i poprawa poziomu życia ludzi” – powiedział dr Kai Yu, założyciel i dyrektor generalny Horizon Robotics. „Jako jedna z wiodących firm, zajmujących się komercjalizacją i masową produkcją rozwiązań obliczeniowych do autonomicznej jazdy w Chinach, wniesiemy nasze doświadczenie do partnerstwa z CARIAD, aby rozwinąć technologie następnej generacji dla użytkowników inteligentnych pojazdów. Wierzymy, że nasze zintegrowane oprogramowanie i rozwiązania sprzętowe sprawią, że Horizon Robotics będzie nadal partnerem z wyboru dla producentów samochodów w Chinach” – dodał Kai Yu.

Inteligentna jazda, która będzie możliwa dzięki zaawansowanym systemom ADAS/AD jest kluczową technologią dla mobilności przyszłości i obszarem o dużym potencjale wzrostu. CARIAD i Horizon Robotics chcą utworzyć spółkę joint venture, w której CARIAD będzie posiadał 60 procent udziałów. Współpraca CARIAD i Horizon Robotics pozwoli przyspieszyć rozwój i komercjalizację technologii oprogramowania i sprzętu w sektorze motoryzacyjnym w Chinach, aby klienci na tym rynku mogli możliwie szybko jeździć zautomatyzowanymi pojazdami.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
DSR S.A.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.