Stokvis Tapes
Takoni
VIA
100-tysięczny egzemplarz sygnowany znakiem „iV” zjechał z linii produkcyjnej głównej fabryki ŠKODY w Mladá Boleslav.

Jubileuszowym autem jest nowy elektryczny SUV ENYAQ iV. Sygnatura „iV” służy do identyfikacji modeli ŠKODY z napędem w pełni elektrycznym lub hybrydowym typu plug-in. Marka produkuje obecnie cztery serie pojazdów z takim oznaczeniem. Są to hybrydy plug-in SUPERB iV, OCTAVIA iV oraz OCTAVIA RS iV, a także w pełni elektryczny ENYAQ iV. Do 2030 roku marka, zgodnie ze strategią ŠKODA NEXT LEVEL, wprowadzi na rynek co najmniej trzy kolejne modele w pełni elektryczne.

- W ciągu niecałych dwóch lat wyprodukowaliśmy 100 000 pojazdów sygnowanych znakiem iV. To doskonały początek wejścia naszej marki w erę e-mobilności. Chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi za wyprodukowanie najwyższej jakości modeli w tak imponującym tempie. Rozwijamy się z ogromną prędkością. ENYAQ iV i nasze trzy hybrydy typu plug-in to dopiero początek - mówi członek zarządu ŠKODA AUTO ds. Produkcji i logistyki, Michael Oeljeklaus.

Era e-mobilności

Do 2030 r. ŠKODA rozszerzy swoje portfolio produktów o co najmniej trzy kolejne, całkowicie elektryczne modele, które pod względem rozmiarów będą usytuowane poniżej modelu ENYAQ iV. W zależności od rozwoju rynku marka dąży do tego, aby do 2030 r. jej całkowicie elektryczne modele stanowiły do 50–70% sprzedaży w Europie.

ŠKODA AUTO zapoczątkowała erę elektromobilności we wrześniu 2019 roku, wraz z wprowadzeniem na rynek modelu SUPERB iV z napędem hybrydowym typu plug-in oraz w pełni elektrycznego CITIGOe iV. Następnie, we wrześniu 2020 roku, marka zrobiła największy jak dotychczas krok w stronę realizacji swojej strategii e-mobilności, wprowadzając na rynek model ENYAQ iV – pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki opartego na platformie MEB Grupy Volkswagen.

Dynamiczny, przestronny i elektryczny

Elektryczny SUV ENYAQ iV to przełom w historii marki. Jest czwartym reprezentantem tego segmentu w portfolio ŠKODY, ale pierwszym zasilanym w pełni elektrycznie. ENYAQ iV został oparty na modułowej platformie MEB opracowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych i jest wyposażony w najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa czy Infotainment. Samochód ten jest innowacyjnym połączeniem emocjonującego designu, komfortu i funkcjonalności SUV-a oraz nowoczesnego napędu elektrycznego. ENYAQ iV może być wyposażony nie tylko w napęd na tylną oś, ale również w napęd na cztery koła. ENYAQ iV jest też pierwszym modelem, w którym zastosowano spersonalizowane wnętrza Design Selections zainspirowane nowoczesnymi mieszkaniami, zastępujące istniejące linie wyposażenia. Opcja „Loft” inspirowana jest nowoczesnymi apartamentami rodzinnymi, „Lodge” charakteryzuje się wykończeniem z trwałych materiałów wyprodukowanych w zrównoważony sposób, „Lounge” łączy wyrafinowanie z ekskluzywnością, a „Suite” i „ecoSuite” oferują luksusowe detale.

Oprócz samochodów elektrycznych ŠKODA produkuje również wysokonapięciowe akumulatory trakcyjne do hybryd plug-in SUPERB iV oraz OCTAVIA iV, a także do modeli innych marek Grupy Volkswagen. Produkcja systemów akumulatorowych MEB dla modelu ENYAQ iV rozpocznie się w Mladá Boleslav na początku przyszłego roku.

Strategia przyszłości

Dzięki nowej strategii NEXT LEVEL 2030 ŠKODA stawia sobie ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz poszerzania nowych regionów sprzedaży i elektryfikacji. Celem producenta jest obecność wśród pięciu najlepiej sprzedających się marek w Europie do 2030 roku. W tym czasie firma zaprezentuje przynajmniej trzy nowe modele z napędem w pełni elektrycznym. ŠKODA dąży do tego, aby udział modeli w pełni elektrycznych marki w rynku europejskim wynosił 50-70%, w zależności od jego rozwoju. Powinno to przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2 produkowanej floty o ponad połowę do 2030 roku.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
BARIBAL Group
QualityHUB24
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Craemer GmbH
Alucrom Sp. z o.o.