Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
W elektronice motoryzacyjnej wiele drobnych komponentów spełnia bardzo ważną rolę. Na przykład delikatne czujniki prędkości kół decydują o bezpiecznym prowadzeniu samochodu, zliczają obroty kół w jednostce czasu i przekazują te informacje do systemów ABS i ESP.

Ma to krytyczne znaczenie w takich sytuacjach jak hamowanie awaryjne, ponieważ umożliwia systemom podjęcie działań wyprzedzających w celu utrzymania stabilności i sterowności pojazdu. Umieszczenie tych czujników bezpośrednio przy kołach powoduje, że są one narażone na ekstremalne warunki klimatyczne oraz kontakt z wodą z kałuż i solą.

Politereftalan butylenu (PBT) Ultradur® B4335G3 HR HSP to opracowany przez BASF materiał, który chroni wrażliwą elektronikę przed działaniem takich czynników. Wyjątkowa kombinacja właściwości wyróżnia Ultradur® na tle alternatywnych materiałów.

Poprawa standardu bezpieczeństwa

W składzie PBT znajdują się wysoce skuteczne dodatki, które znacznie opóźniają degradację hydrolityczną. Dzięki temu materiał jest odporny na uszkodzenia spowodowane wodą i podwyższoną temperaturą. Jednocześnie zachowano standardową niską absorpcję wilgoci na poziomie 0,2%, co sprawia, że PBT jest doskonałym izolatorem elektrycznym i ma dobrą stabilność wymiarową. Polimer jest też odporny na pękanie naprężeniowe pod wpływem czynników zasadowych. Cały komponent jest więc trwalszy i bardziej niezawodny, co podnosi standard bezpieczeństwa.

Ten rodzaj tworzywa jest również produktem wysokiej prędkości (HSP). Ta zaleta obniża lepkość topnienia, umożliwiając wytwarzanie komponentów o cienkich ściankach.

Odpowiedni do najbardziej wymagających warunków

„Ultradur® B4335G3 HR HSP łączy szereg korzystnych właściwości w unikatowym profilu. Dzięki temu idealnie sprawdza się w ekstremalnie nieprzyjaznym środowisku, wyróżniając się pod tym względem na tle porównywalnych, stosowanych obecnie materiałów” — powiedział Andreas Fay, Global Key Account Manager Transportation w dziale Performance Materials firmy BASF.

Nowy wariant produktu jest ważnym uzupełnieniem portfolio Ultradur® HR, którym firma BASF skutecznie zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na tworzywa do krytycznych zastosowań.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Pol-Technology Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
RADMOT Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.