Galvanopartners
Takoni
VIA
Mercedes-Benz AG zmierza w kierunku mobilności przyszłości, neutralnej pod względem emisji CO₂ i w najbliższych latach zainwestuje znaczne środki w przekształcenie firmy.

Producent koncentruje się na elektryfikacji asortymentu, a także na cyfryzacji pojazdów i procesów w koncernie. Jednocześnie firman podjęła wiele działań w celu trwałej poprawy struktury kosztów i zwiększenia wydajności. Ważną dźwignią tego działania jest dostosowanie zdolności produkcyjnych w ramach globalnej sieci produkcyjnej. W tym kontekście koncern zamierza rozpocząć rozmowy na temat sprzedaży zakładu montażu samochodów w Hambach we Francji.

Zakład w Hambach rozpoczął działalność w październiku 1997 r. Zakład od 2019 r. produkuje czwartą generację smartów w wersji elektrycznej -smarta EQ fortwo i smart EQ fortwo Cabrio. Obecnie w Hambach pracuje około 1,6 tys. pracowników.

Kolejna generacja elektrycznych smartów będzie produkowana przez smart Automobile Co., Ltd. w Chinach. Jest spółka  joint venture  Mercedes-Benz AG i Zhejiang Geely Group (Geely Holding).

0
Udostępniono
Automotive CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Deltax Programming Sp. z o.o.
Etyfol
RADMOT Sp. z o.o.
HQ Plastics
Lubricant Polska Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.