Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Grupa Renault i firma Verkor podpisały długoterminową umowę na dostawę akumulatorów do pojazdów elektrycznych na poziomie 12 GWh rocznie. Te wysokowydajne i niskoemisyjne akumulatory będą produkowane w projektowanej gigafabryce firmy Verkor w Dunkierce (Francja).

Akumulatory firmy Verkor będą montowane w modelach marek Grupy Renault z wyższych segmentów już od 2025 roku, na przykład w przyszłym w 100% elektrycznym C-Crossoverze GT firmy Alpine, który będzie produkowany w Dieppe we Francji.

Grupa Renault i firma Verkor, europejski pionier w zakresie produkcji niskoemisyjnych akumulatorów, podpisały porozumienie o współpracy handlowej w zakresie dostaw akumulatorów trakcyjnych do samochodów elektrycznych.

Firma Verkor będzie dostarczała każdego roku Grupie Renault akumulatory o łącznej pojemności 12 GWh. Będą one montowane w modelach marek Grupy Renault z wyższych segmentów już od 2025 roku, na przykład w przyszłym w 100% elektrycznym C-Crossoverze GT firmy Alpine, który będzie produkowany w Dieppe we Francji.

Te wysokowydajne i niskoemisyjne akumulatory będą produkowane we Francji, w powstającej gigafabryce firmy Verkor w Dunkierce.

Nawiązana współpraca stanowi istotny krok w rozwoju firmy Verkor i umacnia strategiczną współpracę partnerską zapoczątkowaną nabyciem przez Grupę Renault udziałów w firmie Verkor w czerwcu 2021 roku. Od tego czasu Grupa Renault i Verkor zweryfikowały techniczną jakość produktu, jego ekonomiczną konkurencyjność i proces wdrożenia do produkcji, od Verkor Innovation Centre w Grenoble (VIC) aż po budowę gigafabryki Gigafactory Verkor, której uruchomienie ma nastąpić w 2025 roku.

Benoit Lemaignan, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Verkor, powiedział: Zaufanie, jakim od początku obdarzyła nas Grupa Renault, znajduje dziś odzwierciedlenie w nawiązaniu tej długofalowej współpracy. Jest to kolejny dowód na atrakcyjność i wiarygodność naszego projektu, w momencie gdy zbieramy niezbędne fundusze na budowę naszej gigafabryki w Dunkierce. Produkcja akumulatorów w Europie i pełna kontrola nad łańcuchem wartości mają kluczowe znaczenie w transformacji energetycznej.

François Provost, dyrektor ds. zakupów, współpracy partnerskiej i spraw publicznych Grupy Renault: Grupa Renault potwierdza swoje zaufanie do firmy Verkor i jej innowacyjnej, wysokowydajnej i niskoemisyjnej technologii. Nawiązana współpraca pozwoli zabezpieczyć długoterminowo dostawy akumulatorów trakcyjnych oraz zapewnić lepszą identyfikowalność komponentów wchodzących w ich skład. Wpisuje się w cele Grupy Renault i jej przyszłej spółki Ampere, wyspecjalizowanej w modelach elektrycznych i w oprogramowaniu, które zakładają kontrolę nad całym łańcuchem wartości dotyczącym samochodów elektrycznych. Grupa Renault kontynuuje w ten sposób budowanie we Francji, w środku Europy, solidnego ekosystemu elektrycznego złożonego z centrów technologicznych oraz zakładów produkcji samochodów, silników i akumulatorów.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Lubricant Polska Sp. z o.o.
Projektowanie i Budowa Maszyn Artur Kania
NESDESIGN Sp. z o.o.
BARIBAL Group
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
Takoni Sp. z o.o.