Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Volkswagen koncentruje swoje działania związane z rozwojem autonomicznej i wysoce zautomatyzowanej jazdy. W tym pierwszym obszarze, związanym z mobilnością i transportem jako usługą (MaaS/TaaS) Grupa skonsoliduje swoje partnerstwa. Volkswagen nie będzie już inwestował w Argo AI.

W mobilności indywidualnej spółka Cariad kontynuuje rozwój wysoce zautomatyzowanej i autonomicznej jazdy wspólnie z firmą Bosch, a w przyszłości w Chinach z Horizon Robotics.

„Jeśli chodzi o opracowanie technologii przyszłości niezwykle ważne są szybkość i koncentracja. Chcemy możliwie szybko zaoferować naszym klientom zaawansowane funkcje przy utrzymaniu wydatków w ryzach” – powiedział Oliver Blume, prezes Grupy Volkswagen.

Rozwój autonomicznej jazdy jest podstawowym elementem strategii NEW AUTO Grupy Volkswagen. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze odpowiada za realizację tego rozwoju w ramach koncernu, szczególnie w obszarach mobilności i transportu jako usługi (MaaS/TaaS), natomiast spółka technologiczna Cariad odpowiada za rozwój częściowo i wysoce zautomatyzowanych funkcji jazdy (do poziomu 4) dla marek koncernu, które produkują samochody osobowe. Wraz z partnerami obie firmy kontynuują prace nad rozwojem technologii autonomicznej jazdy.

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze poszerza zakres współpracy z partnerami

Volkswagen Samochody Dostawcze rozszerza współpracę w zakresie rozwoju technologii autonomicznej jazdy. Nazwa nowego partnera zostanie ogłoszona w najbliższym czasie. Prototypowe egzemplarze Volkswagena ID.Buzz, w których są testowane wspólne rozwiązania już jeżdżą po drogach.

Cel marki Volkswagen Samochody Dostawcze dotyczący autonomicznej jazdy pozostaje niezmieniony: w 2025 roku klienci w Hamburgu będą mogli zarezerwować przejazd autonomicznym Volkswagenem ID.Buzz w ramach usług MOIA.

„Jednym z efektów współpracy z nowym partnerem będzie także zacieśniona kooperacja w ramach Grupy w zakresie rozwoju wysoce zautomatyzowanej i autonomicznej jazdy” – wyjaśnia Christian Senger, członek zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze, odpowiedzialny za rozwój rozwiązań związanych z mobilnością i transportem jako usługą oraz jazdy autonomicznej.

Cariad kontynuuje z partnerami prace rozwojowe nad funkcjami jazdy poziomu 3 dla samochodów osobowych

W ramach współpracy z firmą Bosch spółka Cariad będzie kontynuować prace nad rozwojem zautomatyzowanej jazdy na potrzeby indywidualnej mobilności. Celem partnerów jest doprowadzenie do tego, aby częściowo i w dużym stopniu zautomatyzowana jazda była dostępna dla każdego.

Celem jest wyposażenie pojazdów Grupy Volkswagen w funkcje, które od czasu do czasu pozwolą kierowcy zdjąć ręce z kierownicy. Są to zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, tzw. systemy poziomu 2 do miasta, terenów wiejskich i autostrad, w których kierowca jest kompleksowo wspierany przez pojazd, oraz system, w którym pojazd przejmuje wszystkie zadania związane z prowadzeniem pojazdu na autostradzie (poziom 3). Pierwsze funkcje mają zostać wdrożone w 2023 roku.

Na rynek chiński przeznaczone są rozwiązania, opracowywane wspólnie przez spółkę Cariad i firmę Horizon Robotics. Chiny to jeden z najważniejszych rynków na świecie, notujący największe wzrosty. W obszarze oprzyrządowania Grupa Volkswagen rozpoczęła w Państwie Środka współpracę z firmą Qualcomm, a jej efektem będą zaawansowane układy scalone do zautomatyzowanej jazdy.

Kontynuacja zatrudnienia pracowników przez Argo AI

Grupa Volkswagen pracuje wraz z firmą Argo AI, by zapewnić zatrudnienie pracownikom i dalszy rozwój najbardziej obiecujących projektów w dziedzinie autonomicznej jazdy.

Wszystkie inne elementy współpracy z Fordem pozostają niezmienione.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

WOLMOT Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Pol-Technology Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.