Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Infor CloudSuite Automotive wesprze chorwacki start-up, który niedawno pozyskał 179,5 mln euro unijnego dofinansowania na projekt budowy autonomicznych pojazdów elektrycznych.

Warszawa, 30 sierpnia 2023 roku - Infor®, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych dla przemysłu, poinformował o zakończeniu dwóch pierwszych etapów wdrożenia systemu ERP w chmurze typu multi-tenant w chorwackiej spółce Project 3 Mobility (P3). Projekt uruchomiono w celu opracowania miejskich usług autonomicznej mobilności dla rynku europejskiego.

P3 to start-up powiązany z chorwacką Grupą Rimac, zajmujący się usługami mobilności miejskiej opartymi na w pełni autonomicznych pojazdach elektrycznych. Przedsiębiorstwo dysponuje wyjątkowymi możliwościami, aby w ramach swojej oferty nadać priorytet doświadczeniu użytkownika i personalizacji.
P3 wybrała Infor spośród wąskiego grona konkurentów, m.in. SAP oraz IFS. Decyzja zapadła w oparciu o referencje Infor, zaangażowanie jego pracowników, wiedzę branżową i nieszablonowe podejście. Po udanym uruchomieniu funkcji zarządzania zasobami ludzkimi na początku tego roku, P3 wdrożyło również moduły finansów i zaopatrzenia w Chorwacji i Wielkiej Brytanii, po migracji sald, nierozliczonych faktur i budżetów ze starszego środowiska technologicznego. Po wybudowaniu fabryki P3 wdroży też funkcjonalności produkcyjne Infor CloudSuite Automotive.

- Infor wyróżnia się znacznym zaangażowaniem. Byliśmy pod wrażeniem rozległej wiedzy i profesjonalizmu konsultantów. Partnerskie podejście, elastyczność oraz doświadczenie w naszej branży i naszych celach projektowych, jak również niezbędna w tym przypadku elastyczność, która wiąże się ze współpracą zarówno ze start-upami, jak i dynamicznie rozwijającymi się przedsiębiorstwami, były nieocenione. Wiedza, którą zespół wniósł do projektu do tej pory, okazała się imponująca - wyjaśnia Lee Clayton, szef działu IT w Project 3 Mobility.

- P3 plasuje się w ścisłej awangardzie naszego nowoczesnego stylu życia w cyfrowym świecie. Śmiało zrewolucjonizuje usługi mobilności w Unii Europejskiej. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak zrównoważone przedsięwzięcie. Utrzymujemy niezwykle bliskie relacje z zespołem P3, co jest nieodzowne dla sukcesu projektu. W przyszłości, po uruchomieniu obiektu, będziemy niecierpliwie wypatrywać pojazdów na naszych drogach - podkreśla Andrew Kinder, starszy wiceprezes Infor ds. strategii branżowej.

- Opracowujemy zupełnie nowy ekosystem autonomicznej mobilności miejskiej, który składa się z trzech kluczowych elementów: autonomicznego pojazdu miejskiego, specjalistycznej infrastruktury i kompletnej platformy usługowej - opowiada Marko Pejković, dyrektor generalny P3. - Realizacja naszego projektu zwiększy wydajność i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także będzie miała pozytywny wpływ na środowisko i infrastrukturę miejską. Jesteśmy przekonani, że projekt ten przyniesie znaczące korzyści Zagrzebiowi, gdzie uruchomimy naszą pierwszą usługę, a także wielu innym europejskim miastom, które podążą jego śladem.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

QualityHUB24
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Pol-Technology Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.