Stokvis Tapes
VIA
Endego
Koncern Volkswagen spodziewa się, że będzie zmuszony do wprowadzenie tymczasowych przestojów w kolejnych swoich zakładach, w tym w głównej fabryce w Wolfsburgu, podała agencja Reutera.

To efekt inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę i niedoboru kluczowych komponentów wytwarzanych przez dostawców w tym kraju. Przed kilkoma dniami Volkswagen poinformował, że w tym tygodniu na trzy dni zatrzyma produkcję w Zwickau i Dreźnie. Teraz koncern informuje, że produkcja modelu Golf w Wolfsburgu zostanie zmniejszona od 6 marca. Ponadto prawdopodobnie od 14 marca zostanie całkowicie zawieszona działalność produkcyjna w tej fabryce.

W głównym zakładzie VW wytwarzane są modele VW Golf, VW e-Golf, VW Touran, VW Tiguan oraz Seat Tarraco. Zanim nastąpiła rosyjska inwazja na Ukrainę Volkswagen zakładał wyprodukowanie w 2022 roku w Wolfsburgu 570 tys. aut.

Wczoraj agencja ČTK poinformowała, że z powodu przerwania dostaw z Ukrainy zostaje ograniczona produkcja elektrycznego SUVa Enyaq iV w fabryce Škoda Auto w Mladej Boleslav. Ponadto produkcja samochodów tej marki w zakładzie w Solomonovo na Ukrainie nie jest obecnie prowadzona.

Przerwania produkcji w swoich zakładach, z powodu braku dostaw komponentów, oczekuje także Grupa BMW. Koncern ten poinformował również, że wstrzymał eksport samochodów do Rosji. Na taki sam krok zdecydowało się już wielu innych producentów - m.in. Volvo Cars, Jaguar Land Rover, Honda.

Natomiast produkcję samochodów i pojazdów w Rosji zawiesiły już m.in. Mercedes Truck, Ford, Scania, MAN oraz BMW.

0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
PW TYREX Sp. z o.o.
Mar-Mat Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.