Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Dr Johannes Neft obejmie 1 stycznia 2021 roku funkcję członka zarządu ŠKODA AUTO ds. rozwoju technicznego.

Zastąpi Christiana Strube, który kończy swoją aktywną karierę zawodową przechodząc na wcześniejszą emeryturę. Neft pracuje dla Grupy Volkswagen już ponad 20 lat. W tym czasie zarządzał m.in. działami Zapewnienia Jakości oraz Rozwoju Nadwozia w spółkach Volkswagena w Niemczech oraz Portugalii.

Dr Johannes Neft dołączy do zarządu ŠKODA AUTO na początku nowego roku. Inżynier z tytułem doktora nauki o materiałach karierę w Volkswagen AG rozpoczął w 1999 roku w Dziale Zapewnienia Jakości, gdzie początkowo zajmował się analizą awarii. Od 2001 roku Neft kierował laboratorium zapewnienia jakości w Volkswagen Autoeuropa w Portugalii. W 2004 roku wrócił do Wolfsburga, obejmując stanowiska kierownicze w Dziale Rozwoju Nadwozi Pojazdów. W 2016 roku został powołany na stanowisko dyrektora ds. rozwoju nadwozi pojazdów Volkswagen AG. Jest także członkiem Rady Nadzorczej Volkswagen Osnabrück, Volkswagen Sachsen i Sitech GmbH.
Strube
Christian Strube jest członkiem zarządu ŠKODA AUTO ds. rozwoju technicznego od grudnia 2015 r. Był odpowiedzialny za techniczne wdrożenie nowego SUV-a ENYAQ iV, pierwszego modelu marki opartego na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB. Studiował inżynierię morską. Karierę w Grupie Volkswagen rozpoczął, dołączając do Volkswagen Kraftwerk GmbH. W 1993 roku przeniósł się do Volkswagen AG, gdzie pełnił wiele funkcji w Niemczech oraz za granicą. W 2001 roku Strube został dyrektorem ds. nadwozia i wnętrz w Volkswagen de México. W 2003 roku wrócił do Wolfsburga i pełnił tam funkcje kierownicze. Od 2010 roku, jako dyrektor ds. rozwoju koncepcji, odpowiadał m.in. za platformę modułową MQB. Od 2012 roku, będąc dyrektorem ds. nadwozia i wyposażenia, zajmował się rozwojem kilku serii modelowych. Następnie przeszedł do ŠKODA AUTO i objął stanowisko członka zarządu ds. rozwoju technicznego.

- Dzięki Christianowi Strube w ciągu ostatnich pięciu lat ŠKODA osiągała znakomite wyniki. Pod jego kierownictwem powstały ważne pojazdy, takie jak najnowsza generacja modelu OCTAVIA oraz ENYAQ iV, nasz pierwszy w pełni elektryczny samochód oparty na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen. Christian Strube zawsze był w pełni zaangażowany w pracę, a ŠKODA była jego pasją. Bardzo mu za to dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia. Jednocześnie chciałbym powitać w naszym zespole dr. Johannesa Nefta. Nie mogę doczekać się tej współpracy - mówi Thomas Schäfer, prezes zarządu ŠKODA AUTO.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RAMPF Production Systems GmbH & Co.
Deltax Programming Sp. z o.o.
FABER CNC
CWS Polska
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.