Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Johnson Matthey poinformował 26 maja br., że zawarł z australijską firmą EV Metals Group, zajmującą się chemikaliami i technologiami akumulatorów, umowę sprzedaży działu Battery Materials.

O wycofaniu się z działalności związanej z wytwarzaniem materiałów katodowych o wysokiej zawartości niklu (eLNO®), głównie dla przemysłu motoryzacyjnego Johnson Matthey poinformował w listopadzie 2021 roku.

Sprzedaż obejmuje aktywa Johnson Matthey w Battery Technology Center w Oxfordzie i Battery Technology Center oraz w pilotażowym zakładzie w Billingham, centrum badawczym w Moosburgu w Niemczech oraz częściowo wybudowanym zakładzie w Koninie w Polsce. Sprzedaż nie obejmuje zakładu LFP w Kanadzie, który zostanie przejęty przez Nano One®.

Sprzedaż obejmuje również technologię eLNO® , której podstawą są platformy katodowe GEMX® i CAM-7®, które Johnson Matthey licencjonowała od CAMX. Grupa EV Metals będzie nadal rozwijać eLNO, opierając się na pomyślnym programie testowania klientów, który podjął Johnson Matthey.

Dział Battery Materials zostanie sprzedany za łączną kwotę 50 milionów funtów w gotówce, a Johnson Matthey otrzyma mniejszościowy udział w EV Metals.

W 2020 roku rozpoczęto budowę fabryki w Koninie. Fabryka miała stać się pierwszym na świecie zakładem produkcyjnym tlenku litowo-niklowego (eLNO®). Zakład o początkowych mocach produkcyjnych wynoszących 10 000 eLNO® miał zostać otwarty pod koniec 2021 roku.

Nowy właściciel nie ujawnił jakie są jego plany wobec fabryki w Polsce.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
GABEC
HQ Plastics
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
Deltax Programming Sp. z o.o.