Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Volvo Cars poinformowało, że do końca 2022 r. opuści Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), donosi agencja Reutera. Decyzja związana jest z różnicą w strategii zeroemisyjności pomiędzy tym producentem a europejską organizacją.

Volvo Cars zobowiązało się do posiadania do 2030 r. wyłącznie gamy samochodów w pełni elektrycznych, znacznie wyprzedzając propozycję Unii Europejskiej, zakazującej sprzedaży aut zasilanych paliwami kopalnymi od 2035 r.

Szwedzka marka jest zwolennikiem szybszego przejścia na transport o zerowej emisji, ale po tym, jak w czerwcu parlament UE przegłosował termin do 2035 r., ACEA stwierdziła, że ​​wszelkie długoterminowe regulacje wykraczające poza tę dekadę są przedwczesne na tym wczesnym etapie.

W wydanym w ostatni piątek oświadczeniu Volvo Cars stwierdza, że jej strategia i ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju nie są w pełni zgodne z pozycjami ACEA i sposobem pracy na tym etapie.

To drugi koncern, który zapowiedział wyjście z ACEA. W połowie czerwca br. Grupa Stellantis, drugi koncern motoryzacyjny w Europie, ogłosił, że do końca 2022 r. opuści tę organizację i powoła „Forum Wolności Mobilności” (Freedom of Mobility Forum).
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Kempny Komponenty
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS