Stokvis Tapes
Takoni
VIA
29 listopada francuski koncern Michelin ogłosił decyzję o stopniowym zaprzestanie produkcji w swoich zakładach w Niemczech, w Karlsruhe i Trewirze, a także nowej produkcji opon i półproduktów w fabryce w Homburgu.

Ponadto Michelin przeniesie z Karlsruhe do Polski centrum obsługi klienta. Zapowiedziane decyzje mają zostać zrealizowane do końca 2025 roku i dotkną łącznie 1 532 pracowników w Niemczech.

Ograniczenie działalności podyktowane jest rosnącą konkurencją w segmencie budżetowych opon do samochodów ciężarowych oraz brakiem konkurencyjności niemieckich zakładów na rynkach europejskich i eksportowych.

To kolejny producent opon, który w tym miesiącu zapowiada zmniejszenie swojej obecności w Niemczech. Amerykański koncern Goodyear ogłosił decyzję o zamknięciu fabryk w Fulda i we Fürstenwalde jako części strategii na rzecz poprawy pozycji konkurencyjnej oraz zmniejszenia kosztów w regionie EMEA.

Zakład w Fuldzie zakończy produkcję w ciągu najbliższych dwóch lat a we Fürstenwalde do końca 2027 r. Decyzja oznacza likwidację ponad 1,7 tys. miejsc pracy.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
item Polska Sp. z o. o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.