Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Także w tym tygodniu zakłady Škoda Auto w Czechach są zmuszone do ograniczenia działalności produkcyjnej.

Od kilku tygodni w fabryki w Maldej Boleslavi, Kvasinach i Vrchalbi uderza niedobór półprzewodników dostarczanych z Malezji. Jak informuje związek zawodowy KOVO w głównym zakładzie w Mladej Boleslavi tylko w pierwszych trzy dni prowadzona będzie w miarę niezaburzona produkcja samochodów i komponentów. Jedna ze spawalni zostanie zatrzymana w czwatek i w piątek, a na drugiej nie będzie zmiany popołudniowej przez cały bieżący tydzień. Podobnie będą działać lakiernie i wydziały montażu.

W Kvasinach od środy do soboty łącznie zatrzymane zostaną obie spawalnie. W Vrchlabi w poniedziałek i we wtorek ograniczona będzie produkcja podzespołów.

Według prezesa Škoda Auto Thomasa Schäfera, z powodu braku półprzewodników, marka ta nie będzie w stanie wwyprodukować 2021 roku 100 tys. samochodów. - Kryzys chipów przeciągnie się do nadchodzącego roku, ale miejmy nadzieję, że nie będzie tak silny jak w 2021 - powiedział w wywiadzie dla "Augsburger Allgemeine” szef Škody.

W Mladej Boleslav wytwarzane są modele Škoda Fabia, Octavia, Octavia iV, Kamiq, Karoq i Enyaq iV a w Kvasinach - Škoda Superb, Superb iV, Kodiaq, Karoq, oraz inne modele z Grupy Volkswagen. Zakład w Vrchlabi specjalizuje się w produkcji automatycznych skrzyń biegów DSG (w tym DQ 200).
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bodycote Polska Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS