Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
PEUGEOT odsłania szczegóły pracy specjalistów odpowiedzialnych za montaż i testowanie akumulatorów trakcyjnych instalowanych w osobowych i dostawczych zelektryfikowanych modelach marki (w 100% elektrycznych lub z napędem hybrydowym typu plug-in).

Ludzie ci są symbolem kluczowej wartości marki – doskonałości. Przechodzą cykl intensywnych, specjalistycznych szkoleń zanim rozpoczną pracę w zakładach grupy Stellantis w Hiszpanii, Słowacji czy Francji. Każdy akumulator jest testowany w celu zapewnienia jego niezawodności, zgodności z założonymi parametrami i trwałości.

Elektryfikacja PEUGEOT przyspieszyła w 2022 roku dzięki nowemu PEUGEOT 408, który uzupełnił gamę modeli hybrydowych typu plug-in, wzbogaconą wcześniej o nowego PEUGEOT 308 i w 100% elektryczne modele dostawcze. W 2022 roku ponad 70% sprzedanych na świecie samochodów z gamy modeli PEUGEOT było wersjami zelektryfikowanymi. W Europie w pierwszej połowie 2022 roku co czwarty sprzedany samochód osobowy PEUGEOT był wersją zelektryfikowaną (w 2021 roku – co szósty).

Do 2025 roku 100% modeli z gamy PEUGEOT będzie zelektryfikowanych. Oznacza to radykalny wzrost liczby akumulatorów do zmontowania. Według szacunków PEUGEOT w 2022 roku firmowe zespoły będą montować miesięcznie do 10 000 akumulatorów przeznaczonych do osobowych modeli marki i do 7 000 akumulatorów przeznaczonych do modeli dostawczych.

Zmontowanie zespołu modułów akumulatora o pojemności 50 kWh (ze wstępnie zmontowanych i wyposażonych ogniw) zajmuje pracownikom około 60 minut. Czas ten wzrasta do 90 minut w przypadku akumulatorów o pojemności 75 kWh. Następnie, przed zamontowaniem gotowego akumulatora w zelektryfikowanym modelu PEUGEOT, jest on poddawany bardzo surowym testom jakościowym. Dzięki nim możliwe jest objęcie akumulatorów trakcyjnych 8-letnią gwarancją (lub do przebiegu 160 tys. km) na zachowanie 70% pojemności ładowania.

Seria testów, trwająca 15 minut, jest niezbędnym warunkiem dopuszczenia akumulatora do montażu w samochodzie.
  • Pierwszy z testów polega na sprawdzeniu prawidłowego działania zmontowanego akumulatora.
  • Następnie jest on poddawany testowi na zgodność z fabrycznymi parametrami przy maksymalnym poborze prądu.
  • Ostatni z testów służy sprawdzeniu szczelności. W akumulatorze jest wytwarzane nadciśnienie, które pozwala wykryć wszelkie ewentualne nieszczelności sygnalizowane spadkiem ciśnienia. Daje to gwarancję, że wilgoć bądź kurz nie przedostaną się do ogniw akumulatora i nie spowodują pogorszenia parametrów pracy ani skrócenia żywotności.

Montaż akumulatorów przez wyspecjalizowanych pracowników odbywa się aktualnie w pięciu zakładach grupy: Vigo i Saragossa (Hiszpania), Trnava (Słowacja), Sochaux i Miluza (Francja), a wkrótce także w Hordain (Francja). Na tej samej linii produkcyjnej są tam montowane zelektryfikowane i spalinowe modele marki.

Specjaliści testujący i montujący akumulatory trakcyjne w samochodach PEUGEOT wywodzą się spośród pracowników zakładów grupy Stellantis. Są oni wybierani na podstawie ich kwalifikacji w zakresie prac z urządzeniami elektrycznymi i przechodzą miesięczne specjalistyczne szkolenie. W związku z toczącą się transformacją energetyczną i wzrostem miksu modeli zelektryfikowanych, w PEUGEOT i w grupie Stellantis planowane jest zwiększanie liczby wykwalifikowanych pracowników odpowiednio przeszkolonych w zakresie montażu modeli nowej generacji.

Jérôme MICHERON, dyrektor produktu marki PEUGEOT: „Elektryfikacja gamy PEUGEOT jest prawdziwym sukcesem. W pierwszej połowie 2022 roku modele LEV (Low Emission Vehicles) stanowiły ponad jedną czwartą łącznej sprzedaży samochodów osobowych marki w Europie. PEUGEOT dysponuje kompletną gamą samochodów zelektryfikowanych, obejmującą w szczególności w 100% elektryczne modele PEUGEOT e-208 i PEUGEOT e-2008. Nowy PEUGEOT 408, nowy PEUGEOT 308 (hatchback i SW) oraz PEUGEOT 3008 i 508 (hatchback i SW) są dostępne z napędami hybrydowymi typu plug-in. Cała gama modeli dostawczych (e-PARTNER, e-EXPERT i e-BOXER) jest w 100% elektryczna”.

PEUGEOT rozbudowuje w 2022 roku swoją gamę modeli zelektryfikowanych. Nowy PEUGEOT 408 już od dnia debiutu rynkowego będzie oferowany z dwiema wersjami napędu hybrydowego plug-in o mocy 180 i 225 KM, podobnie jak nowy PEUGEOT 308, który jest dostępny z tymi napędami w wersjach hatchback i SW. Oba modele są zbudowane na zmodyfikowanej platformie EMP2, przystosowanej do montażu w 100% elektrycznych napędów. Gama modeli dostawczych została pod koniec 2021 roku wzbogacona o wersję He-EXPERT, łączącą technologię napędu elektrycznego z ogniwem paliwowym.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAFECHEM Europe GmbH
Bodycote Polska Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Etyfol
FABER CNC