Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
19 maja br. Lear Corporation, światowy lider technologii samochodowych w branży siedzeń i systemów elektronicznych, ogłosił, że nabył rumuńską firmę Thagora Technology SRL.

Firma z siedzibą w Jassach specjalizuje się w technologiach procesów produkcji skórzanych tapicerek dla przemysłu meblarskiego i motoryzacyjnego. Autorskie rozwiązania Thagora Technology uzupełnią zrównoważone procesy produkcyjne Leara, zmniejszając ilość odpadów i zmniejszając zużycie energii podczas produkcji. Ponadto technologia Przemysłu 4.0 rumuńskiej firmy zapewnia znaczne postępy w operacjach produkcyjnych poprzez inżynierię i logistykę, w tym lepszą identyfikowalność materiałów i wykorzystanie powierzchni zakładu.

„Thagora oferuje firmie Lear dostęp do skalowalnych, inteligentnych narzędzi produkcyjnych, które będą cennym dodatkiem do naszej działalności” - powiedział Frank Orsini, wiceprezes wykonawczy Lear i prezes działu Seating. „Witamy utalentowanych pracowników Thagory w rodzinie Lear. Razem dzielimy to samo zawodowe zaangażowanie w bezpieczeństwo, jakość, innowacyjność i wsparcie dla społeczności, w których żyjemy i pracujemy”.

„Transakcja ta daje firmie Thagora wyjątkową okazję do utrzymania silnych relacji, które zbudowaliśmy z naszymi obecnymi klientami z branży motoryzacyjnej i niezwiązanej z motoryzacją, jednocześnie poprawiając nasz zasięg geograficzny dzięki globalnemu wpływowi Leara, aby zdobyć nowe kontakty od producentów OEM z całego świata” - powiedział Mihai Mitrica, właścicielka Thagory. „Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny Lear i nie możemy się doczekać dalszego dostarczania nowych innowacji produktowych, które wykorzystują nasze nastawienie zorientowane na konsumenta”.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

W Rumunii Lear Corp. posiada zakłady w Câmpulung i Piteşti (układy elektryczne) oraz w Leţcani (fotele samochodowe).

Przejęcie w Rumunii to jedna z trzech akwizycji przeprowadzana w ostatnim czasie przez amerykański koncern. 20 maja Lear Corp. ogłosił, że zawarł ostateczną umowę zakupu firmy I.G. Bauerhin a w lutym sfinalizował przejęcie całej jednostki biznesowej Interior Comfort Systems (ICS) od Kongsberg Automotive.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ProfilGate
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
RADMOT Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.