Rekordowy egzemplarz, który trafi do Klienta we Włoszech to wersja City Cross 1.2 o mocy 69 KM w białym kolorze, miejskie auto o off-roadowym wyglądzie: samochód, za kierownicą którego można uciec od codziennej rutyny i stawić czoła ekscytującym miejskim przygodom.
Nie jest to niespodzianką, ponieważ już od chwili swojej premiery Panda wyróżniała się niepowtarzalnym stylem i charakterystycznymi cechami: to funkcjonalny samochód miejski, ultrakompaktowy samochód terenowy 4WD i bardzo stylowy miejski crossover o doskonałych zdolnościach terenowych.
W 2004 roku Fiat Panda był pierwszym samochodem w swoim segmencie nagrodzonym prestiżowym tytułem „Car of the Year". W tym samym roku był pierwszym samochodem miejskim, który dotarł do bazy na Mount Everest na wysokości 5200 m.n.p.m.
Do długiej listy rekordów w 2006 roku dopisuje się kolejny: Fiat Panda jest pierwszym masowo produkowanym samochodem miejskim zasilanym metanem. Od chwili wprowadzenia go na rynek, rok po roku jest bestsellerem zarówno we Włoszech, jak i w Europie, wśród samochodem zasilanych metanem. W lutym 2017 osiągnięto kolejny kamień milowy, 300 000 wyprodukowanych sztuk, absolutny rekord wśród samochodów zasilanych metanem. Oczywiście, podobnie jak wszystkie inne modele Fiata zasilane metanem, Panda CNG jest już kompatybilna z biometanem.
Same te rekordy wystarczyłyby, aby uczynić z niego jeden z najbardziej udanych modeli na scenie motoryzacyjnej. Ale Fiat Panda nie zatrzymuje się nigdy: dzisiaj jest jedynym samochodem w swoim segmencie oferującym cztery wersje silnika (benzyna, olej napędowy, benzyna/metan [niedostępne w Polsce] i benzyna/LPG [niedostępne w Polsce]), trzy odmiany (Urban Look, City Cross i 4x4), dwa układy napędowe (przedni i na wszystkie koła) i dwie skrzynie biegów (manualna i zautomatyzowana Dualogic [niedostępna w Polsce]).
Najnowsze osiągnięcia są z pewnością zasługą zakładu G. Vico w Pomigliano d'Arco, w którym model jest produkowany. To nowoczesna fabryka, która zdobyła wiele nagród od chwili swojej restrukturyzacji w 2011 roku związanej z uruchomieniem produkcji Fiata Pandy. W 2012 roku fabryka zdobyła Srebrny Certyfikat World Class Manufacturing oraz prestiżowe wyróżnienie Automotive Lean Production Award.
Zaledwie rok później, w 2013 roku w ramach programu WCM, zakład uzyskał złoty certyfikat. W 2014 r. fabryka w Pomigliano d'Arco otrzymała nowe międzynarodowe wyróżnienie: Lean and Green Management Award, świadczące o postępach w optymalizacji wszystkich „zasobów" potrzebnych do produkcji samochodów.
Obecnie fabryka G. Vico kontynuuje wysiłki w zakresie zmniejszenia wpływu produkcji na środowisko poprzez ciągłe doskonalenie, w tym odpowiedzialne zużycie energii i wody oraz zarządzanie jakością powietrza i odpadami.