Takoni
VIA
A-Kaiser GmbH, dostawca komponentów odlewanych z z aluminium i magnezu z Dolnej Bawarii jest niewypłacalny.

Michael Jaffé, syndyk masy upadłościowej, poinformował, że około 430 pracowników w dwóch lokalizacjach Aicha vorm Wald i Salzweg-Straßkirchen pracuje w skróconym wymiarze godzin. To drugie bankructwo w 40-letniej historii A-Kaiser.

Przysłowiowym gwoździem do trumny była utrata głównego zleceniodawcy. Według „Passauer Neue Presse” (PNP) pod koniec maja Volkswagen rozwiązał umowę z A-Kaiser po fiasku negocjacji dotyczących wzrostu cen. Michael Jaffé pisze, że początek postępowania upadłościowego jest trudny „ponieważ przed upadłością firma straciła głównego klienta na produkcję”.

Według „PNP”, związek zawodowy IG Metall Passau i rada zakładowa A-Kaiser są w kontakcie z Volkswagenem w celu realizacji zamówień jednak VW nie jest chętny do współpracy z aktualnymi udziałowcami A-Kaiser.

Od 2018 roku A-Kaiser należy do szwajcarskiej firmy Gramax Invest AG.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
Etyfol
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.