Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Bruksela, 24 maja 2024 r. Z linii produkcyjnej w Brukseli zjechało pierwsze Audi Q8 e-tron edition Dakar. Zainspirowana najważniejszym na świecie rajdem pustynnym, ta specjalna edycja uosabia ducha innowacji i przygody, który definiuje Rajd Dakar.

Audi Q8 e-tron edition Dakar bazuje na modelu Q8 advanced 55 e-tron quattro, który jest produkowany w Brukseli od końca 2022 roku. Pierwsze Audi Q8 e-tron edition Dakar trafią do klientów w Belgii. Kolejne egzemplarze tego specjalnego modelu zostaną dostarczone do odbiorców w całej Europie. - Audi Q8 e-tron edition Dakar to ekskluzywny i wyjątkowy dodatek do rodziny Audi e-tron i jesteśmy dumni, że możemy produkować ten pojazd w naszej neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla fabryce – mówi Volker Germann, dyrektor generalny Audi Brussels.

Q8 e-tron Edition Dakar zapewnia optymalne możliwości terenowe, dzięki prześwitowi zwiększonemu o 31 milimetrów. Kompatybilne z terenem opony terenowe General Grabber AT3 poprawiają również przyspieszenie i hamowanie na luźnych nawierzchniach. Dla tych, którzy chcą zabrać ze sobą dodatkowy sprzęt na swoje przygody, dostępny w standardzie kosz dachowy jest dodatkowym wyposażeniem.

Q8 e-tron edition Dakar jest dostępny w kolorach Siam Beige metallic, Mythos Black metallic i Magnetic Gray. Ponadto, Q8 e-tron Edition Dakar oferuje unikalne, limitowane do 99 sztuk oklejenie, inspirowane legendarnym RS Q e-tron. Każdy oklejony model posiada matowy numer seryjny na słupku D. Pierwszym pojazdem, który zjechał dziś z linii produkcyjnej, jest jeden z limitowanej edycji 99 egzemplarzy.

Bruksela wzorem zrównoważonej produkcji

W 2018 r. Audi Brussels osiągnęło ważny przełom, stając się pierwszym zakładem produkcyjnym w Grupie Audi, który produkuje neutralnie pod względem emisji dwutlenku węgla. Ponadto Audi Brussels podejmuje dalsze zdecydowane kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, wdrażając międzyzakładowy program środowiskowy Audi Mission:Zero. Program środowiskowy koncentruje się na czterech obszarach działania: dekarbonizacji, efektywności wykorzystania zasobów, bioróżnorodności i zrównoważonym wykorzystaniu wody.

Jednym z przykładów zrównoważonego zużycia wody jest nowy projekt ponownego wykorzystania wody w zakładzie. Od marca 2024 r. Audi Brussels polega na zamkniętym obiegu i uzdatnia wodę potrzebną do produkcji, aby można ją było ponownie wykorzystać na miejscu. Pozwoli to zmniejszyć roczne zużycie wody pitnej o 80 proc., co odpowiada 100 tys. m³. To wielowarstwowe podejście podkreśla ciągłe zaangażowanie Audi Brussels w zrównoważony rozwój.

Model wkrótce będzie również dostępny w Polsce oraz w kofiguratorze na www.audi.pl.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LIBELI Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
GREG-PLAST
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
3D Center Sp. z o.o.
Craemer GmbH