Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
W ramach strategicznego planu Renaulution Grupa Renault i najważniejsze związki zawodowe (CFDT, CFE-CGC, CFTC, CGT, FO i SUD) podpisały porozumienie dotyczące przyszłości zakładów Renault w Regionie Hauts-de-France.

Na mocy umowy powstanie Renault ElectriCity, podmiot prawny należący w 100% do Renault SAS i skupiający zakłady przemysłowe w Douai, Maubeuge i Ruitz, w których pracuje ok. 5 000 pracowników.

Tworząc go, Grupa Renault chce powołać do życia najbardziej konkurencyjny i wydajny w Europie ośrodek produkcji pojazdów elektrycznych, którego możliwości produkcyjne sięgać będą w 2025 r. 400 000 samochodów rocznie. Podpisując umowę, grupa wyznaczyła sobie trzy główne cele:
  • Wdrożenie solidnego i spójnego projektu przemysłowego dla wszystkich fabryk tego ośrodka przemysłowego.
  • Osiągnięcie doskonałości operacyjnej, opartej na modelu zarządzania, modelu pracowniczym i modernizacji zakładów produkcyjnych.
  • Rozwinięcie atrakcyjności Północnego Ośrodka Przemysłowego w celu stworzenia infrastruktury do produkcji kluczowych komponentów pojazdów elektrycznych.

700 nowych miejsc pracy do 2025 r. oraz zaangażowanie w lokalną społeczność i gospodarkę

Aby wesprzeć ambitny projekt przemysłowy, Grupa Renault planuje w okresie od 2022 do końca 2024 r. stworzenie 700 miejsc pracy z umowami na czas nieokreślony. W zakładzie w Maubeuge zostanie zatrudnionych 350 osób, a kolejne 350 – w zakładach w Douai i Ruitz. Nabór pracowników będzie częścią procesu prowadzonego wspólnie z lokalnymi urzędami pracy, agencją rządową ds. zatrudnienia i wszystkimi interesariuszami z regionu.

Region Hauts-de-France dysponuje niezbędnymi atutami, aby stać się wzorem dla wszystkich krajów europejskich, zarówno pod względem know-how, jak i produkcji w całym łańcuchu wartości samochodów elektrycznych. W zakresie działalności badawczo-rozwojowej Grupa Renault będzie nawiązywać współpracę z uczelniami wyższymi w celu tworzenia programów nauczania podążających za zmianami na rynku motoryzacyjnym oraz wniesie wkład w prace badawcze.

We współpracy ze startupami i innymi wyspecjalizowanymi podmiotami Grupa Renault będzie również uczestniczyć w innowacyjnych przedsięwzięciach, mających na celu wspieranie przyszłych zmian w branży motoryzacji poprzez udział w inicjatywach typu „inkubator”.

Ponieważ bliskość partnerów Grupy stanowi ważny czynnik sukcesu, Grupa Renault będzie zachęcać inne podmioty do wybierania lokalizacji w pobliżu jej zakładów. Odnosi się to zarówno do planowanej fabryki akumulatorów, jak i do innych partnerów produkujących komponenty do samochodów elektrycznych.

- Jestem niezwykle dumny, że mogłem przyczynić się do powstania Renault ElectriCity, symbolu know-how i innowacji technologicznych Renault, a także uczestniczyć w promowaniu Regionu Hauts-de-France w Europie zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym. To porozumienie, podpisane ze wszystkimi związkami zawodowymi, pokazuje, że zaangażowanie pracowników, konstruktywny dialog społeczny i silne regionalne korzenie są kluczem do stworzenia solidnego i atrakcyjnego modelu przemysłowego - powiedział Luciano Biondo, dyrektor Renault ElectriCity.

Kluczowe punkty

• Douai
o Od 2021 r. zakład będzie produkować pierwszy pojazd elektryczny: Megane E-Vision, oparty na nowej, modułowej platformie CMF-EV Aliansu.
o Douai powierzono również produkcję nowego pojazdu z segmentu C bazującego na tej samej platformie.
o Zostanie tu zainstalowana nowa linia technologii przeznaczona do produkcji pojazdów elektrycznych segmentu B.

• Maubeuge
o Zakład w Maubeuge jest prekursorem i od 10 lat liderem w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych w Europie dzięki modelowi Kangoo z silnikiem elektrycznym. Produkuje Nowe Kangoo, Nowe Kangoo Van dla Renault i partnerów: Mercedesa i Nissana, a w 2022 r. rozpocznie produkcję Nowego Kangoo E-Tech Electric.
o Będzie również produkował inne wersje Nowego Kangoo.

• Ruitz
o W zakładzie zostanie uruchomiona zupełnie nowa działalność produkcyjna podzespołów elektrycznych.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Curtiss-Wright Surface Technolgies Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
EUROTOM Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.