Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Mimo trwającej pandemii, firma Volvo Cars ogłosiła zamknięcie najmocniejszego pierwszego kwartału w historii.

Globalna sprzedaż firmy wzrosła o 40,8%. Od początku stycznia do końca marca bieżącego roku z salonów Volvo na całym świecie wyjechało 185 698 aut. Rok wcześniej w analogicznym okresie było to 131 889 samochodów. Duży wzrost odnotowano w Europie i USA. W Chinach sprzedaż urosła o 117%. Firma wykonała właściwy krok do pobicia historycznego, rocznego rekordu sprzedaży.

W marcu firma Volvo Cars sprzedała na całym świecie 75 315, czyli o 62,3 % więcej niż w marcu 2020. W marcu bieżącego roku gama modeli Volvo Recharge, a więc PHEV i BEV, stanowiła 26,0% globalnej sprzedaży. W Europie udział samochodów Recharge w ogólnej sprzedaży wyniósł 39,0 %. W pierwszym kwartale 2021 roku Volvo Cars ponad trzykrotnie zwiększyło liczbę subskrypcji sprzedawanych online w ramach oferty Care by Volvo w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Zanotowaliśmy również wzrost o 22% kwartał do kwartału.

W Chinach sprzedaż w pierwszym kwartale 2021 wzrosła o 117,7 % w porównaniu do pierwszego kwartału 2020. Firma szybko nadrabia zeszłoroczny spadek sprzedaży ograniczanej przez pandemię. Dużym popytem cieszył się produkowany na miejscu model S90. Po trzech miesiącach tego roku sprzedaż Volvo w Państwie Środka zamknęła się liczbą 45242 aut (wzrost z 20780). W tym samym okresie sprzedaż w USA osiągnęła 27 239 samochodów. To wzrost o 39,8 %.

Sprzedaż Volvo w wielu krajach jest teraz znacznie mniej podatna na ograniczenia pandemiczne. Wiele rynków wprowadziło sprzedaż internetową samochodu, dzięki czemu zachowana jest płynność biznesu. Dzięki temu w Europie, gdzie wiele salonów jest zamkniętych, sprzedaż w pierwszym kwartale urosła o 24% osiągając poziom 87 457 samochodów. Swoją cegiełkę dołożyła także Szwecja i Wielka Brytania, które odnotowały szczególnie dobre wyniki.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Impel Group
RABUGINO Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
GABEC
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.