Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Do produkcji swoich nowych modeli elektrycznych BMW iX* oraz BMW i4 w zakładach w Dingolfing i Monachium BMW Group wykorzystuje produkowaną regionalnie ekologiczną energię elektryczną pochodzącą z elektrowni wodnych.

Spółka zawarła ze Stadtwerke München i RWE Supply & Trading odpowiednie umowy na dostawy energii elektrycznej wytwarzanej w elektrowniach wodnych na rzekach Isar i Lech. Członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za produkcję, Milan Nedeljković: Zrównoważony rozwój pojmujemy całościowo. Nie tylko jazda samochodem powinna być możliwie bezemisyjna. Naszym celem jest również dalsza znaczna redukcja śladu węglowego naszych procesów produkcyjnych.

Już dziś BMW Group zaopatruje swoje zakłady produkcyjne na całym świecie wyłącznie w ekologiczną energię elektryczną. Nowością jest to, że w przyszłości zamierzamy również skupić się na regionalnych dostawcach z okolic naszych zakładów i bezpośrednio od nich kupować energię elektryczną wytwarzaną w sposób odnawialny wyjaśnia Milan Nedeljković. Ekologiczna energia elektryczna potrzebna do produkcji BMW iX* oraz BMW i4 pochodzi z elektrowni wodnych Uppenborn-Isar położonych między Moosburgiem a Landshut oraz z elektrowni w Gersthofen i Rain na rzece Lech. Ilości energii elektrycznej uwzględniają również zapotrzebowanie na produkcję licznych komponentów do obu modeli elektrycznych w zakładach BMW Group w Landshut, Dingolfing i Berlinie.

- Dzięki umowom na dostawy bezpośrednie po raz kolejny znacząco podnosimy jakość ekologiczną energii elektrycznej wykorzystywanej w produkcji - podkreśla Milan Nedeljković. Równolegle do coraz częstszego zawierania takich umów na energię elektryczną zwiększa się udział energii elektrycznej produkowanej w zakładach BMW Group ze źródeł odnawialnych lub neutralnych pod względem emisji CO2. Już od 2013 roku cztery turbiny wiatrowe w zakładzie w Lipsku wytwarzają całą energię elektryczną potrzebną do produkcji BMW i3*. Inny przykład: w najnowszym zakładzie w San Luis Potosí w Meksyku duże instalacje solarne zapewniają udział własny w energii elektrycznej potrzebnej do produkcji.

Cele energetyczne BMW Group są ustalane długoterminowo. Od 2006 do 2019 roku firma zredukowała emisję na jeden wyprodukowany pojazd o ponad 70 procent. Do roku 2030 ograniczymy emisję CO2 o kolejnych 80 procent podkreśla Nedeljković. Oznacza to, że emisja CO2 zostanie wtedy zredukowana do mniej niż dziesięciu procent wartości z 2006 roku.

BMW Group ma przy tym mocny fundament, na którym może się oprzeć: w ciągu ostatnich dziesięcioleci firma wielokrotnie wyznaczała standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Centralnym elementem strategii na rzecz ograniczenia emisji CO2 i zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów pozostaje nadal zasada ciągłego doskonalenia.

Oprócz stosowania 100% ekologicznej energii elektrycznej od roku 2020 BMW Group konsekwentnie inwestuje w optymalizację swojej efektywności energetycznej - i w tym celu wykorzystuje również możliwości, jakie daje cyfryzacja. Dzięki analizie danych BMW Group już teraz zwiększa wydajność swojej produkcji - na przykład poprzez minimalizację odrzutów materiału w produkcji karoserii lub poprzez predykcyjną konserwację maszyn. Oprócz znacznej redukcji BMW Group już w 2021 r. całkowicie zneutralizuje pozostałą emisję CO2 (zakres 1 + 2), stosując odpowiednie certyfikaty.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Pol-Technology Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.