Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Stellantis i CEA, jeden z najbardziej innowacyjnych instytutów badawczych na świecie, ogłosiły dziś rozpoczęcie nowej, pięcioletniej współpracy, której celem jest opracowanie własnej konstrukcji ogniw akumulatorowych nowej generacji do pojazdów elektrycznych.

Ten wspólny program badawczy obejmuje opracowanie zaawansowanych technologicznie ogniw, które zapewnią wyższą wydajność, dłuższą żywotność i mniejszy ślad węglowy, a wszystko to przy konkurencyjnych kosztach, dzięki czemu samochody z napędem w pełni elektrycznym będą w przyszłości bardziej przystępne cenowo i zrównoważone.

„Wiemy, że technologia akumulatorów będzie się zmieniać. Chociaż nie wiemy jeszcze dokładnie w jakim kierunku będzie ewoluować, chcemy być na czele tej transformacji. Ciężko pracujemy stawiając na różne rozwiązania i badając różne technologie. Jednocześnie ściśle współpracujemy z innowacyjnymi startupami, laboratoriami, uniwersytetami oraz najbardziej prestiżowymi instytutami badawczymi na świecie, takimi jak CEA. Wierzymy, że ta współpraca pomoże przyspieszyć pojawienie się przełomowej technologii ogniw akumulatorowych, wspierając naszą misję oferowania naszym klientom czystej, bezpiecznej i przystępnej cenowo mobilności” – powiedział Ned Curic, dyrektor ds. inżynierii i technologii w Stellantis.

Poprzez swój Dział Energii, CEA zapewnia zaawansowane innowacje w zakresie dekarbonizacji. Głównym celem CEA jako organizacji badawczo-technologicznej (RTO) jest wspieranie przemysłu poprzez innowacje i postęp technologiczny oraz zapewnienie partnerom zróżnicowanego rynku i przewagi konkurencyjnej.

„CEA z dumą wspiera Stellantis ambitnym wieloletnim programem badawczo-rozwojowym w zakresie ogniw akumulatorowych, który odbywa się w ramach globalnego partnerstwa między CEA i Stellantis. Ten ekscytujący projekt wykorzystuje ponad 25-letnie doświadczenie CEA w dziedzinie akumulatorów litowo-jonowych z korzyścią dla jednego z głównych graczy w przemyśle motoryzacyjnym, w konkurencyjnym wyścigu o zapewnienie elektrycznej mobilności. Naszym wyzwaniem jest przyspieszenie projektowania i produkcji oraz umożliwienie dogłębnego zrozumienia najbardziej zaawansowanych technologii ogniw, dzieląc się naszą wiedzą, umiejętnościami i wizją” – powiedział Philippe Stohr, dyrektor działu energii CEA.

Celem wspólnego programu dotyczącego ogniw akumulatorowych jest zapewnienie Stellantis i jej gigafabrykom joint venture bardziej przystępnych cenowo akumulatorów EV nowej generacji wyposażonych w najlepsze w swojej klasie technologie.

Program projektowania ogniw akumulatorowych wzmacnia 20-letnią dynamiczną współpracę z CEA. Pozostałe obszary wspólnych badań obejmują przełomowe chemikalia i badania śladu węglowego, akumulatorów, rozwój ogniw paliwowych, ocenę cyklu życia akumulatorów i łączność.

Współpraca ta jest najnowszym przykładem ciągłego dążenia Stellantis do osiągnięcia celów określonych w planie strategicznym Dare Forward 2030. Stellantis jest na dobrej drodze do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2038 roku we wszystkich zakresach, przy jednocyfrowej procentowej kompensacji pozostałych emisji.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
Etyfol
SAFECHEM Europe GmbH
EJOT Polska Sp. z o.o. Sp. k.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.