Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Faurecia, spółka należąca do grupy FORVIA, Michelin i Stellantis ogłaszają dzisiaj podpisanie umowy dotyczącej nabycia przez Stellantis 33,3% udziałów w spółce Symbio, będącej liderem w dziedzinie bezemisyjnej mobilności wodorowej. Faurecia i Michelin pozostaną udziałowcami z pakietem 33,3% każdy.

Ogłoszenie jest ważnym krokiem w kierunku dekarbonizacji branży mobilności i podkreśla technologiczną doskonałość firmy Symbio w zakresie innowacji związanych z systemami wodorowych ogniw paliwowych. Dodanie Stellantis jako udziałowca przyspieszy rozwój Symbio w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych.

„Nabycie równego udziału kapitałowego w spółce Symbio wzmocni naszą pozycję lidera w dziedzinie pojazdów z napędem wodorowym, wspierając naszą produkcję samochodów dostawczych wyposażonych w ogniwa paliwowe we Francji, a także doskonale uzupełni nasze stale powiększające się portfolio samochodów z napędem w pełni elektrycznym” – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Grupy Stellantis. „W miarę jak nasz plan Dare Forward 2030 posuwa się naprzód i zmierzamy do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2038 roku, rozważamy każde dostępne nam narzędzie technologiczne do walki z globalnym ociepleniem. Wodorowe ogniwa paliwowe są niezbędne, a Symbio stanie się znaczącym graczem w walce o ochronę przyszłych pokoleń.”

Symbio planuje produkować 50 000 ogniw paliwowych rocznie do 2025 roku, wykorzystując swoją supernowoczesną gigafabrykę Saint-Fons, która rozpocznie produkcję w drugiej połowie 2023 roku.

W 2022 roku, spółka Symbio ogłosiła wdrożenie projektu HyMotive, mającego na celu przyspieszenie jej industrializacji i rozwoju przełomowych innowacji, projektu, który umożliwi firmie osiągnięcie całkowitej rocznej zdolności produkcyjnej we Francji na poziomie 100 000 systemów do 2028 roku, przy jednoczesnym utworzeniu 1 000 nowych miejsc pracy we Francji.

„Cieszymy się z zawarcia tej transakcji, która dodatkowo zwiększy możliwości Symbio i dostarczy nowy impuls spółce joint venture. Symbio posiada teraz wszystkie narzędzia umożliwiające zwiększenie skali produkcji i rozszerzenie swojej pozycji lidera również poza Europę, w momencie gdy przemysł motoryzacyjny przyspiesza w kierunku zerowej emisji” – powiedział Patrick Koller, dyrektor generalny spółki Faurecia. „Zawarta umowa przynosi korzyści wszystkim stronom i pozwala spółce FORVIA potwierdzić swój status globalnego lidera w dziedzinie czystej mobilności”.

„Wejście kapitałowe Stellantis do Symbio jest bardzo mocnym motorem rozwoju dla naszej wspólnej spółki zależnej” – powiedział Florent Menegaux, dyrektor generalny Michelin. Jest to również doskonałe potwierdzenie faktu, że technologia ogniw paliwowych jest niezbędna dla przemysłu motoryzacyjnego, aby odnieść sukces w elektryfikacji mobilności, zwłaszcza w przypadku profesjonalnych użytkowników. Stellantis jest już partnerem pierwszego wyboru i będzie wraz z nami kluczowym graczem w przyszłości. Ponadto transakcja ta utwierdza nas w przekonaniu, że wodór będzie jednym z najważniejszych rozwiązań w zakresie dekarbonizacji.”

Sfinalizowanie transakcji jest planowane w trzecim kwartale 2023 roku, po uzyskaniu odpowiednich oficjalnych zatwierdzeń.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Deltax Programming Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
GREG-PLAST