Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Po sprawie ponad stu egzemplarzy modelu Fiat Topolino, skonfiskowanych w porcie Livorno, marka Fiat zdecydowała się usunąć włoską flagę z nadwozia kolejnego swojego auta.

Przed kilkoma dniami policja finansowa (Guardia di Finanza) oraz Agencja Celna i Monopolowa (ADM) zatrzymała Fiaty Topolino, które przypłynęły z Maroka, ponieważ miały naklejone włoskie flagi. Interwencja urzędów związana jest z naruszenia prawa „Made in Italy”, które nakłada na firmy obowiązek ścisłego oznaczania produktów pochodzenia włoskiego. Stellantis, do którego należy m.in. marka Fiat zdecydował się usunąć sporne naklejki z zakwestionowanych samochodów.

Teraz koncern podjął decyzję o usunięciu włoskiej flagi z także modelu Fiat 600. Ten crossover wytwarzany jest w Tychach w Polsce a włoska flaga na karoserii mogłaby wprowadzić konsumenta w błąd co do miejsca pochodzenia samochodu.

Stellantis poinformował, że decyzję podjęto w celu „działania przy całkowitej i absolutnej przejrzystości o miejscu montażu swoich produktów oraz uniknięcia nieporozumień w tym zakresie” oraz że jest „mocno przekonany, że zawsze działał z całkowitą poprawnością”
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Galwanizer Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
ProfilGate