Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
4 maja br. Volvo Cars ogłosiło plany dalszego przyspieszenia trwającej transformacji, z większym naciskiem na optymalizację kosztów i inicjatywę efektywnego gospodarowania zasobami.

Marka, należąca do chińskiego koncernu Geely, określiła jasne ambicje strategiczne na przyszłość, w tym przyspieszenie wzrostu i przejście w 100 proc. na energię elektryczną do 2030 r., przy jednoczesnym stałym zmniejszaniu ogólnego śladu CO2.

Volvo Cars zrestrukturyzuje i zmieni sposoby pracy w niektórych częściach organizacji oraz przyspieszy wysiłki na rzecz zwiększania wydajności, jednocześnie zapewniając, że firma posiada wszystkie odpowiednie umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w mobilności nowej generacji. W rezultacie producent zapowiedział, że zredukuje około 1 300 stanowisk dla pracowników biurowych w Szwecji (około 6 proc. wszystkich zatrudnionych przez markę w tym kraju).

Około 1 100 stanowisk zostanie zredukowanych w głównej globalnej jednostce operacyjnej (Volvo Personvagnar AB). Pozostałe 200 stanowisk zostanie zidentyfikowanych po przeglądzie wszystkich podmiotów prawnych w Szwecji. Ponadto Volvo Cars obniży koszty i zwiększy wydajność w swoich globalnych operacjach w nadchodzących miesiącach. Dokona również przeglądu i ograniczenia liczby konsultantów i kupowanych usług.

Dokładny charakter i konkretna liczba redukcji etatów zostaną określone w nadchodzącym okresie, po ustaleniu optymalnej struktury strukturalnej i przeprowadzeniu przeglądu wszystkich podmiotów. Redukcje będą zgodne z odpowiednimi wymogami lokalnymi.

Na tym etapie zapowiedzana restrukturyzacja nie będzie miała wpływu na miejsca pracy pracowników produkcyjnych w zakładach Volvo Cars.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Deltax Programming Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.