Takoni
VIA
Fabryka Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg nadal odczuwa skutki sabotażu jakiego dokonała lewicowa Vulkangruppe we wtorek 5 marca. Amerykański szacuje, że poniósł "dziewięciocyfrowe" straty.


Wywołany pożar masztu wysokiego napięcia, pozbawił prądu fabrykę w Grünheide (jedyną europejską Tesli) oraz pobliskie miasto Erkner. Doprowadziło to do całkowitego zatrzymania zakładu.

Prawdopodobnie Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg z powodu przerwy w dostawach prądu nie będzie w stanie wznowić produkcji do końca przyszłego tygodnia.

Przypomnijmy, że niedawno, od 29 stycznia do 11 lutego, fabryka w Tesla zawiesiła produkcję większości samochodów. Przyczyniły się do tego niedobory komponentów związane z atakami Huti na szlaki żeglugowe na Morzu Czerwonym.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etisoft Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
ANT Solutions Sp. z o.o.