Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Tesla postanowiła zawiesić plany kompletnej produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Niemczech. Koncern skoncentruje się na produkcji akumulatorów litowo-jonowych w USA ze względu na wprowadzone tam zachęty podatkowe - poinformowała rzeczniczka koncernu. - Rozpoczęliśmy lokalny montaż systemów bateryjnych w gigafabryce Berlin-Brandenburg i jesteśmy w fazie zwiększania produkcji - wyjaśniła.

W niedalekiej przyszłości akumulatory miałyby być montowane także w pojazdach produkowanych w Gruenheide pod Berlinem. Produkcja ogniw akumulatorowych w tamtejszym zakładzie nie jest jeszcze w pełni uruchomiona.

Niemieckie ministerstwo gospodarki podało, że Tesla nie otrzymała dotychczas żadnych dotacji od niemieckiego państwa. - Fabryka Tesli w Gruenheide nie otrzymała jeszcze żadnego federalnego dofinansowania, istnieje jedynie wniosek w tej sprawie - tak rzecznik resortu odpowiedział na pytanie, czy rządowe dotacje dla koncernu były związane z planami produkcji baterii w Niemczech. Ministerstwo jest świadome doniesień prasowych na temat zmiany planów koncernu. - Wyjaśniamy, co się za tym kryje – dodał rzecznik.szkodliwych dla środowiska.

Więcej w serwisie Deutsche Welle.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.